• Головна
  • Нагадуємо: жителі Житомирщини можуть обміняти лампи розжарювання на світлодіодні у відділеннях Укрпошти
ЛАМПИ
21:00, 6 лютого 2023 р.
Надійне джерело

Нагадуємо: жителі Житомирщини можуть обміняти лампи розжарювання на світлодіодні у відділеннях Укрпошти

ЛАМПИ
Нагадуємо: жителі Житомирщини можуть обміняти лампи розжарювання на світлодіодні у відділеннях Укрпошти

Триває програма Уряду для населення по обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи за підтримки ЄС.

Про це йдеться в постанові «Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням», яку було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 10 січня 2023 року.

Згідно з постановою передбачено, що українці мають змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних (LED) ламп двох типів цоколю ламп Е27 та Е14. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься за рахунок коштів ЄС. Програма розпочалася в кінці січня 2023 року.

Обмін ламп розжарювання на нові світлодіодні LED лампи проходить у відділеннях Укрпошти поетапно в усіх регіонах. У першу чергу, через найбільший ефект економії забезпечують обласні центри і великі міста. До кінця лютого лампи мають надійти і до найменших сіл.

Проєкт реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації та Укрпоштою за підтримки Європейського Союзу. Він впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години. Відтоді, як рф почала обстрілювати об’єкти української енергетичної інфраструктури, Україна відчуває брак генерації та розподілення електроенергії. За даними НЕК «Укренерго» 40-60% енергії споживається домогосподарствами. Водночас, за даними Міненерго України, приватні домогосподарства все ще використовують значну кількість ламп розжарювання.

Механізм обміну наступний:

  • для цього потрібно бути громадянином України віком від 18 років, мати паспорт, ідентифікаційний код та справні лампи розжарювання для обміну;
  • механізм програми передбачає, що людина приносить 5 справних ламп розжарювання у відділення Укрпошти та проводить там їх обмін на нові енергозберігаючі на вибір з цоколем Е27 та Е14;
  • обмін відбувається у два способи — з попереднім замовленням і без нього. Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок Дія, то вони гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях Укрпошти п’ять робочих днів після отримання підтвердження з мобільного застосунку Дія. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності;
  • при оформлені заявки через застосунок Дія треба обрати відділення і вказати необхідну інформацію;
  • за деякий час після подачі заявки людині автоматично на телефон надходить повідомлення з мобільного застосунку Дія про можливість отримання світлодіодних ламп в обраному відділенні поштового зв’язку АТ “Укрпошта”, отримання ламп здійснюється за номером такої заявки.

Якщо людина не забрала замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється.

При обміні в Укрпошті фіксують паспортні дані людини, другий раз вона провести обмін не зможе.

Якщо людина не має можливості замовити лампи через застосунок Дія, то вона має прийти до відділення Укрпошти з паспортом, ідентифікаційним кодом та лампами розжарювання не більше 5 шт. За наявності вільних LED ламп буде здійснено обмін.

Обмін проводиться виключно на справні лампи розжарювання.

Якщо людина вдома виявить, що одна чи декілька з отриманих світлодіодних ламп не працюють, то в неї є можливість замінити їх у відділенні Укрпошти на інші світлодіодні лампи. Такий обмін можна здійснити один раз, повертати несправні лампи потрібно в пакуванні від виробника. Без упаковки обмін не здійснюється.

Довідково. Очікується, що програма по обміну ламп сприятиме здійсненню заходів щодо використання населенням світлодіодних (LED) ламп з метою економії у споживанні електричної енергії та сталого збалансованого функціонування енергетичної системи України, особливо під час енергетичної кризи, викликаної російськими атаками на критичну цивільну інфраструктуру.

За точними адресами відділень Укрпошти, де можна обміняти лампи, слідкуйте на сайті Житомирської ОВА або ж на сайті Укрпошти.

Джерело: Житомирська ОВА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#електроенергія #лампи розжарювання #обмін #електроенергія #житомир #новини житомира #новини житомирщини
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...