• Головна
  • Як студентам із ТОТ і переселенцям перевестися на держбюджет
СТУДЕНТИ
09:00, 9 лютого 2023 р.
Надійне джерело

Як студентам із ТОТ і переселенцям перевестися на держбюджет

СТУДЕНТИ
Як студентам із ТОТ і переселенцям перевестися на держбюджет

Кабінет Міністрів України затвердив механізм переведення таких студентів з контракту на місця державного замовлення в закладах фахової передвищої та вищої освіти.

Хто має право перевестися з контрактної форми навчання на бюджетну?

Студенти, які проживають на ТОТ, на території громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) на території громад.

Студенти, які виїхали з таких територій.

А також:

  • діти загиблих захисників України;
  • учасники бойових дій і їхні діти;
  • особи, що отримали інвалідність внаслідок війни, та їхні діти.

Так, за даними 8 закладів фахової передвищої освіти, які підпорядковані Департаменту освіти і науки Житомирської ОВА, під дію постанови КМУ підпадають 11 здобувачів та потребують переведення на навчання за кошти обласного бюджету.

Наразі вже переведено на навчання за кошти обласного бюджету 6 здобувачів – дітей учасників бойових дій Житомирського агротехнічного фахового коледжу та Новоград-Волинського політехнічного фахового коледжу за рахунок вивільнених (вакантних) місць регіонального замовлення у даних закладах.

Наразі опрацьовується питання переведення ще 5 здобувачів Житомирського агротехнічного фахового коледжу, Новоград-Волинського політехнічного фахового коледжу та Малинського фахового коледжу за рахунок перерозподілу місць регіонального замовлення, у тому числі й з інших закладів освіти.

Довідково. Наприкінці 2022 року прийнята Постанова Кабінету Міністрів України № 1224 «Про затвердження Порядку переведення на навчання за державним замовленням окремих категорій здобувачів фахової передвищої, вищої освіти, які зараховані до закладів фахової передвищої, вищої освіти до 2021 року включно на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб».

На які бюджетні місця братимуть таких студентів?

Переведення здійснюватимуться за рахунок невикористаних місць державного замовлення у 2022 році, а також наявності вакантних (вивільнених) місць. За відсутності останніх можливе збільшення обсягу державного замовлення.

Які документи потрібні для ВПО та студентів із ТОТ?

Витяг із реєстру територіальної громади.

Він має підтверджувати відомості про місце проживання (перебування) особи станом на 24 лютого 2022 року або містити інформацію про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) чи про зняття з нього на підставі відомостей ДМС.

Документ про освіту, здобуту в закладі, який розташований на території відповідних територіальних громад.

Він може стати у нагоді, якщо інформації у згаданому реєстрі немає або місце проживання знято з реєстрації до 24 лютого 2022 року.

Куди надавати документи?

Треба звернутися із заявою до керівника свого закладу освіти. Виш здійснює верифікацію поданих документів і вносить інформацію про студента до Єдиної державної електронної бази з питань освіти в модулі «Здобувачі освіти».

Джерело: Житомирська ОВА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#студенти #бюджет #новини житомира #новини житомирщини #освіта #переведення
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...