фестиваль
11:00, 30 липня 2013 р.
Образ Лесі Українки відтворили на «Лесиних джерелах»
фестиваль
1 серпня минає 100 років від того дня, коли пішла з життя наша відома землячка Лариса Петрівна Косач, поетеса і громадська діячка Леся Українка. Перші 8 років свого життя вона провела у Новоград-Волинському.
Про це повідомляє прес-служба Житомирської ОДА.
Сучасні жителі цього мальовничого міста на Житомирщині свято бережуть пам’ять про Лесю Українку та радо зустрічають гостей із різних куточків України й світу на міжнародному святі літератури і мистецтв «Лесині джерела». У святі традиційно беруть участь професійні, аматорські, творчі колективи, письменники, поети, науковці.
26 липня відбулося відкриття свята. В урочистостях брали участь: заступник Міністра культури України Віктор Балюрко, народні депутати України Володимир Литвин та Юрій Благодир, перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков, командир 8 армійського корпусу Сухопутних військ України, генерал-лейтенант Петро Литвин, представники делегацій з України та восьми країн світу.
Гостей «Лесиних джерел» привітав міський голова Володимир Загривий.
«У цей день кожен з нас відчуває себе частиною великої родини. Це свято об’єднує усіх, кому дорогий Новоград-Волинський. Наше древнє місто у ці святкові дні стає центром літератури, поезії, пісні та запального танцю, декоративно-ужиткового мистецтва, місцем високого духовного спілкування талановитих та творчих людей України, гостей із далекого та близького зарубіжжя», – сказав Володимир Загривий.
За дорученням голови Житомирської обласної ради Йосипа Запаловського, перший заступник голови обласної ради привітав учасників «Лесиних джерел» і зазначив:
«Надзвичайно приємно, що древній Звягель сьогодні став центром духовного і культурного життя України. Всі ми пишаємося тим, що маємо таку геніальну жінку, представницю шляхетного роду – Ларису Петрівну Кочач, нашу неповторну Лесю Українку. Тому стає абсолютно зрозуміло, чому кожного року тисячі прихильників її таланту щороку збираються тут, на цій землі, щоб низько вклонитися їй. Переконаний, що і цьогоріч на святі будуть відкриті нові імена, які продовжуватиму прославляти Україну, примножуватимуть її культурні надбання».
Володимир Арешонков із нагоди свята вручив грамоти обласної ради начальнику відділу культури Новоград-Волинської міської ради Людмилі Гаммі, завідуючій денним стаціонаром для дітей «Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Новоград-Волинський» Ларисі Демчук та керівнику гуртка Палацу дітей та молоді Галині Кучинській. Володимир Литвин вручив державні нагороди жителям міста. Від імені Міністра культури свої вітання та почесні грамоти вручив і Віктор Балюрко.
Офіційне відкриття завершилося виставою драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня», яку привезли до Новограда-Волинського артисти Львівського драматичного театру імені видатної поетеси.
У рамках потужного триденного свята у музеї родини Косачів пройшла виставка творчих робіт майстрів Республіки Грузія та робіт художників-земляків, пройшов Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова ім. Лесі Українки, за участю професійних читців-артистів державних театрів та студентів-випускників нашої країни: Сімферополя, Рівного, Запоріжжя, Закарпаття, Львова, Луганська, Кіровоградської області, Києва, Краматорська, Луцька, Новограда-Волинського. Всього 17 професійних читців та 21 учасник віком до 17 років.
Вітали гостей свята і в літературно-меморіальному музеї Лесі Українки, який цього року відзначає свій півстолітній ювілей. З цієї нагоди у музеї пройшов круглий стіл за участю працівників літературно-меморіальних музеїв України на тему: «Ім’я Лесі Українки житиме в минулому, сучасному й прийдешньому і у вічності». У місті відбулася урочиста хода, Всеукраїнський конкурс співу «Народна вертівка» за участю кращих аматорських колективів України та області. Родзинкою свята стала презентація рекордного «Рогу достатку» – спільна акція Благодійного фонду Литвина «Майбутнє Полісся» та ПАТ «Новоград-Волинського хлібозаводу», та відкриття «Лави примирення» біля Молодіжного центру. У центральній частині міста працювали 7 концертних майданчиків, а у міському парку культури та відпочинку – «Містечко майстрів», куди завітало близько 300 майстрів з різних видів аматорського декоративно-ужиткового мистецтва. Усі бажаючі могли побачити майстер-класи з рогозоплетіння, соломи, гончарства та багато іншого.
Найкращі колективи Новоград-Волинського району показали свої таланти у фрагменті свята «Древлянська хата – дивами багата» на Звягельській фортеці. У ці дні у Новоград-Волинському діяли автобусні та пішохідні екскурсії містом. Завершилися гуляння святковим концертом за участю заслужених артистів України, Білорусії, Росії, відомих та популярних виконавців та гуртів, серед яких переможці телевізійного шоу «Україна має талант» – гурт «Бабине літо», більш відомий, як "Лісапетний батальон".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:26
2 листопада
15:05
2 листопада
12:15
2 листопада
Оголошення
10:15, 29 жовтня
10:15, 29 жовтня
16:20, 30 жовтня
10:15, 29 жовтня
10:15, 29 жовтня
live comments feed...