• Головна
  • У Поліському природному заповіднику показали сплячу ліскульку, — ФОТО
ПОЛІСЬКИЙ ПРИРОДНИЙ ЗАПОВІДНИК
16:40, 1 березня 2023 р.
Надійне джерело

У Поліському природному заповіднику показали сплячу ліскульку, — ФОТО

ПОЛІСЬКИЙ ПРИРОДНИЙ ЗАПОВІДНИК
У Поліському природному заповіднику показали сплячу ліскульку, — ФОТО

Робоча прогулянка лісом. Увагу привернув невеличкий горбочок на рівній лісовій підстилці – начебто грибок в осінню пору пробивається з-під землі.

Трошки відсунувши хвойно-березовий опад, ми побачили це чудо. Вовчок горішниковий або ліскулька.

Один з найменших наших вовчків заснув під тонкою ковдрою лісової підстилки. Цікаво, адже в кінці вересня – жовтні вони на зиму зазвичай ховаються в нори або прикореневі пустоти більш глибоко в грунті і сплять там до квітня, поки температура повітря не прогріється вище +15°С. То ж чому взимку (фото зроблено наприкінці лютого) ще й дуже ненадійно під лісовою підстилкою заховалася тваринка?

Порадившись з Сергієм Жилою, ми прийшли до висновку, що тваринку певно розбудило раптове потепління, а от з нори вигнав скоріше за все хижак, що знайшов і почав розкопувати нору.

За зимовий період багато вовчків гине через хижаків. Впавши в сплячку, тварина може не почути, що до неї наближається небезпека, і не може відреагувати. В цьому ми впевнилися, взявши ліскільку в руки. Маленький комочок тільки голосно сопів, але навіть від тепла рук не прокинувся.

Можливо, плюсова температура повітря протягом тижня та наближення небезпеки таки призвело до того, що вовчок втік зі свого сховища і швиденько заховався в м’яку підстилку в очікуванні нових холодів. Можливо, хтось із зоологів підкаже іншу версію чому тваринка опинилася в умовах, не зовсім придатних для зимування. Адже за день знову прийшов небезпечнийі для тварини, що так ненадійно сховалася, десятиградусний мороз.

Фото і текст Ольги Бєльської

Джерело: Поліський природний заповідник

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліський природний заповідник #фауна #новини житомира #новини житомирщини #флора #заповідник
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...