• Головна
  • Житомирський центр народної творчості приєднався до флешмобу з Популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини України
НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ
08:00, 7 березня 2023 р.
Надійне джерело

Житомирський центр народної творчості приєднався до флешмобу з Популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини України

НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ
Житомирський центр народної творчості приєднався до флешмобу з Популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини України

Житомирський обласний центр народної творчості приєднується до флешмобу з Популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини України з нагоди відзначення 15-ї річниці ратифікації Україною Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини!

В межах флешмобу будуть публікуватися дописи, що розповідатимуть про елементи НКС, включені до списків ЮНЕСКО.

І першим представлятимемо елемент НКС - Косівська кераміка.

Традиція косівської мальованої кераміки – посуду, обрядових речей, іграшок та кахлів – зародилася у XVIII столітті, а свого розквіту досягла в середині XIX століття.

Вироби виготовлені з місцевої сірої глини, политою білою глиною кремової текстури; після висихання їх розфарбовують технікою дряпання металевою паличкою, утворюючи графічний контурний малюнок. Потім їх обпалюють і фарбують оксидами металів, щоб отримати традиційні зелений і жовтий кольори, неодмінну особливість кераміки.

Іноді майстри додають трохи кобальту, але не настільки, щоб втратити традиційне забарвлення. Під час випалу зелений барвник розтікається, створюючи акварельний ефект, який зазвичай називають «сльозами».

Основною особливістю косівської кераміки є образне оформлення орнаменту. Сюжетний мотив виражає історію, побут, фольклор, вірування та звичаї гуцулів, навколишній рослинний і тваринний світ. Кераміка використовується в побуті, має практичне та художнє значення.

Майстри працюють у сімейних майстернях і невеликих ремісничих майстернях, їхня практика є маркером ідентичності та ознакою приналежності до громади. Кафедра художньої кераміки Косівського коледжу забезпечує спадкоємність поколінь майстрів і носіїв і несе особливу відповідальність за підтримання традиції, збереження традиційного технологічного циклу (гончарні круги, глина, знаряддя праці та гончарні горни).

Джерело: Житомирський центр народної творчості

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#центр народної творчості #події #новини житомира #новини житомирщини #заходи #анонс подій #флешмоб #культура #житомирський обласний центр народної творчості
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...