• Головна
  • На Житомирщині орендарям водойм обіцяють гідні умови праці
нарада-семінар
10:20, 1 серпня 2013 р.

На Житомирщині орендарям водойм обіцяють гідні умови праці

нарада-семінар

Основна ціль оренди водойм – риборозведення. На цьому акцентував заступник голови облдержадміністрації Микола Дейсан 31 липня під час розширеної наради-семінару з питань оренди водних об’єктів та розвитку рибництва на внутрішніх водоймах області, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Спілкуючись із представниками засобів масової інформації ще перед початком заходу, посадовець наголосив, що обласна влада й надалі докладатиме всіх зусиль, аби створити для орендарів водних об’єктів гідні умови праці. «Головне завдання відповідних служб не лише контролювати та інспектувати, а й сприяти орендним стосункам і виробництву. У такому секторі економіки, як риборозведення, ініціативи Президента України щодо спрощення дозвільних процедур і полегшення ведення бізнесу повинні стати нормою в роботі контролюючих та дозвільних служб, – пояснює він. – Ми маємо створити такі умови, щоб бажаючих взяти в оренду наші водні об’єкти стало більше. Адже сьогодні із 1800 водних об’єктів на Житомирщині орендується лише 35 %». Найбільше передано в оренду водних об’єктів в Ружинському районі - 58%, Романівському - 52%, Попільнянському районі - 50%, Андрушівському та Бердичівському районах – по 46%, Черняхівському – 45%.

Попри проблему водозабезпечення, що сьогодні є ключовою на світовому геополітичному просторі, Житомирщина залишається одним із найбільш насичених водних регіонів. Це відзначив і директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Микола Дідківський. «На території області протікає 2822 річки протяжністю 13 тис. 700 км, із них 8 середніх та 2814 малих річок. А також розміщено 1880 водних об’єктів: 54 водосховища площею 7,74 тис.га, 1826 ставків, площею водного дзеркала 12 тис. га», – пояснив він. Щодо розвитку галузі рибництва Микола Дідківський наголошує на необхідності легалізувати договірну та дозвільну дисципліну реальних суб’єктів даного виду діяльності шляхом повного охоплення: «Вирішення даної проблеми знаходиться в площині спільного та скоординованого вирішення відповідними профільними службами водних ресурсів і рибоохорони, охорони навколишнього середовища, аграрного розвитку і ветмедицини – у форматі партнерської співпраці із представниками рибогосподарського бізнесу в області».

За оренду ставків, які знаходяться в басейнах річок загальнодержавного призначення, згідно зі статтею 66 пункту 15 Бюджетного кодексу України плата зараховується до місцевих бюджетів. Як повідомив директор департаменту агропромислового розвитку, за минулий рік до обласного бюджету від оренди ставків області, які знаходяться на річках загальнодержавного значення для риборозведення, надійшло 312 тис. грн. та 99 тис. грн – за спеціальне водокористування.

Участь у заході також брали начальник відділу аквакультури Держрибагентства України Наталія Яковлева, заступники голів райдержадміністрацій, начальники управлінь сільського господарства, керівники обласних установ, підприємств і організацій, орендарі водних об’єктів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...