• Головна
  • За бухгалтерські помилки житомирські підприємства не будуть штрафувати
законопроект
10:35, 3 серпня 2013 р.

За бухгалтерські помилки житомирські підприємства не будуть штрафувати

законопроект

За неправильну бухгалтерську звітність підприємства на два роки звільнять від штрафів. Очікується, що ця норма спростить роботу бухгалтерів в період масового переходу компаній на міжнародні стандарти фінансової звітності.

У Міністерстві фінансів України пропонують звільнити підприємства від сплати штрафних санкцій за помилки в бухгалтерській звітності, у разі якщо уточнені дані були подані протягом трьох місяців після основного звіту. Ця норма буде введена всього на два роки. Вона спростить роботу бухгалтерів в період масового переходу компаній на міжнародні стандарти фінансової звітності.

Мінфін оприлюднив законопроект "Про внесення змін до деяких законів України з питань бухобліку". Відповідно до цієї ініціативи, компанії зможуть подавати уточнену фінансову звітність заміну раніше поданій за підсумками самостійно виявлених помилок, або за результатами аудиторської перевірки. Зокрема, ст. 14 закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність" пропонується доповнити нормою: "Якщо підприємство подає уточнену фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність протягом трьох місяців від дати попередньої подачі, до нього штрафні санкції не застосовуються". Слід зазначити, що норма діятиме лише протягом двох років після набуття чинності закону.

Серед інших ініціатив Мінфіну норма, згідно з якою фінансова звітність та консолідована фінансова звітність не може включатися до складу іншої звітності. У документі також міститься механізм застосування нормативної грошової оцінки вартості права постійного користування земельними ділянками з метою бухгалтерського обліку для зменшення навантаження на бюджет і забезпечення обліку земельних ділянок, переданих бюджетним установам, державним та комунальним підприємствам на праві постійного користування.

Нагадаємо, зараз у разі самостійного знаходження помилок протягом трьох років після подачі звіту підприємство платить штраф у розмірі 5% від суми уточнень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...