• Головна
  • На Житомирщині 35 посадовців Пенсійного фонду притягнуто до відповідальності
нарада
15:20, 1 серпня 2013 р.

На Житомирщині 35 посадовців Пенсійного фонду притягнуто до відповідальності

нарада

Сьогодні у прокуратурі, під головуванням першого заступника прокурора області Анатолія Чумаченка та першого заступника голови облдержадміністрації Миколи Олещенка, відбулася міжвідомча нарада, на якій обговорено стан додержання вимог законодавства про пенсійне забезпечення, сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та наглядової діяльності органів прокуратури з цих питань.

Як зазначила прес-служба прокуратури Житомирської області, у нараді взяли участь представники облдержадміністрації, правоохоронних та контролюючих органів, прокурори міст, районів та прирівняні до них прокурори.

У своєму виступі перший заступник прокурора області наголосив, що захист прав громадян на соціальне та пенсійне забезпечення упродовж останніх років визначено одним із пріоритетних напрямів у здійсненні органами прокуратури наглядової діяльності. І лише за умов своєчасної та повної сплати суб’єктами господарювання внесків до Пенсійного фонду України можливе належне виконання державою зобов’язань перед громадянами у сфері соціального забезпечення.

«У той же час, в області складною залишається ситуація зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Загальна заборгованість страхувальників перед Пенсійним фондом України становить понад 77 млн грн, а зі сплати єдиного соціального внеску – 46 млн грн, і борги продовжують зростати. Найбільше зростання заборгованості відбулось у м. Житомирі і Бердичеві, Бердичівському, Овруцькому, Малинському, Коростишівському та Олевському районах», - зауважив Анатолій Чумаченко.

Проведені органами прокуратури перевірки вказують, що несвоєчасна та не у повному обсязі сплата соціальних внесків перш за все пов'язана із неналежним виконанням службовими особами територіальних органів Пенсійного фонду своїх повноважень. Окрім цього, державні виконавці недостатньо вживають вичерпних заходів щодо примусового стягнення коштів та не повною мірою використовують свої повноваження щодо притягнення до відповідальності порушників законодавства.

«У зв’язку з цим платники соціальних внесків мають можливість ухилитися від їх сплати, і при тому, що, маючи реальну змогу усунути порушення закону, вдаються до злочинних дій, умисно приховують наявні кошти, не виконують рішення судів щодо сплати внесків і таким чином уникають покарання» , - зазначив перший заступник прокурора області.

Усього за наслідками перевірок з питань додержання законодавства у зазначеній сфері поточного року зареєстровано 2 кримінальні провадження, внесено понад 40 документів реагування, за якими відшкодовано 2,7 млн грн, до відповідальності притягнуто 35 посадових осіб органів Пенсійного фонду.

Підсумовуючи засідання наради, перший заступник прокурора області Анатолій Чумаченко наголосив на необхідності активізувати взаємодію територіальних органів Пенсійного фонду України з органами державної виконавчої влади та контролю, правоохоронними органами щодо своєчасного виявлення порушень у сфері сплати загальнообов’язкових платежів.

На нараді розроблено ряд спільних заходів, спрямованих на усунення недоліків у зазначені сфері та які мають реально вплинути на своєчасне надходження платежів до Пенсійного фонду України і зменшення заборгованості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...