Новини компаній
08:02, 15 березня 2023 р.
Що потрібно знати про встановлення брекетів
Новини компаній
Здорові та рівні зуби — мрія кожного, але не всі отримують такі від природи. Проте зараз існує надійний та ефективний метод вирівняти їх - носити брекети на зубах. Психологічний дискомфорт через їхнє носіння давно в минулому. Можливо тому, що навіть зірки не соромляться посміхатись з ними. Адже завдяки їм вони отримують свою “голівудську” посмішку.
До системи входять: брекети, дуга, лігатури і замочки. З’єднані лігатурами до дуги замочки, кріпляться до зубів. Дуга має «пам’ять», тому повертається в правильне положення і тягне за собою зуби.
Окрім рівних зубів, вони формують правильний прикус, що ще важливіше. Адже криві зуби - проблема естетична, а поганий прикус - функціональна. При поганому прикусі можна отримати такі проблеми, як стирання емалі, дефекти дикції, мікротравми та інші. Усувати проблему можна в будь-якому віці. Якщо не зробили цього ще в дитинстві - це не біда. Просто носити їх доведеться трохи довше, бо в молодшому віці кісткова тканина пластичніша. Дізнатись яка ціна брекетів на зуби можна в клініці, тому що ціни на них різняться.
Які є види брекетів
За місцем розташування системи бувають:
- лінгвальні;
- вестибулярні.
Лінгвальні кріпляться на внутрішній стороні зубів, тому вони не помітні для інших. Проте такий тип розташування є дискомфортним, він порушує дикцію та може травмувати, поки людина не адаптується до них.
Вестибулярні - це ті, які ми бачимо, адже вони кріпляться на зовнішню сторону зубів. Вони чинять сильніший тиск, тому швидше виправляють дефекти.
За типом матеріалу системи є:
- металеві;
- сапфірові;
- керамічні.
Металеві є найдоступнішими та найефективнішими. Проте часто пацієнти відмовляються від них через те, що вони виглядають неестетично. Хоч їх більш помітно ніж інші системи, вони краще справляються зі своїм завданням. Металева система вирівнює зуби до 1,5 року та може виправити різні патології.
Керамічні виглядають естетичніше, але ціна на них вища. Такі можна застосовувати майже при всіх проблемах. Хоч вони й білого кольору, можуть вбирати в себе барвники від їжі.
Сапфірові виглядають найкраще, бо їх майже непомітно через прозорість. Це не позначається на їхній міцності, бо вони виготовляються із штучного кристала.
Встановлення брекетів та догляд
Перед встановленням системи лікар оглядає зубні ряди пацієнта, робить панорамний знімок, оцінює їхній стан. За результатами огляду і зважаючи на фінансові можливості пацієнта лікар обирає найкращий варіант брекетів. Тоді складається план лікування і моделюється брекет-система. Також на цьому етапі треба вилікувати всі зуби, тому що при носінні системи деякі процедури важко зробити.
На наступному етапі пацієнту мають поставити брекети, підтягнути дугу та закріпити замочки клеєм. Далі пацієнт буде перебувати під наглядом лікаря. Кожного місяця треба підтягувати дугу. Також раз на півроку треба робити професійну чистку.
Після зняття системи для того, щоб закріпити результат, встановлюють дугу на внутрішню частину ряду. Її потрібно носити в декілька разів довше, ніж брекети.
Як правильно носити брекети на зубах
Брекети потребують уважного догляду, але він не складний. Потрібно:
- чистити зуби зранку і ввечері;
- використовувати спеціальні щітки;
- використовувати зубну нитку;
- раз на пів року робити чистку в стоматолога.
Також до брекетів треба адаптуватися. Сама процедура встановлення системи безболісна і не потребує анестезії, але за кілька годин після неї може з’явитися відчуття дискомфорту. Адже система починає переміщувати зуби одразу. І цей неприродній тиск викликатиме біль. Дискомфорт триває недовго і за декілька днів людина звикає до тиску та перестає відчувати його.
Під час носіння зубних брекетів не варто кусати тверду їжу, обмежити споживання їжі, яка може забарвити їх. Також не можна створювати різкий перепад температур. Наприклад, запивати гарячим чаєм холодне морозиво. Отже, серйозних обмежень і протипоказань немає, тому не відмовляйте собі у швидкому створенні ідеальної посмішки.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:55
11 січня
12:47
11 січня
09:00
10 січня
17:08
9 січня
Оголошення
09:25, 7 січня
6
12:33, 30 грудня 2024 р.
05:57, 10 січня
live comments feed...