• Головна
  • На Житомирщині діє програма здешевлення вартості іпотечних кредитів
13:56, 5 серпня 2013 р.

На Житомирщині діє програма здешевлення вартості іпотечних кредитів

Соціальними ініціативами Президента України передбачено запровадження в Україні Програми здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

З метою реалізації цієї ініціативи Урядом затверджено відповідний Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Так, в рамках програми на Житомирщині схвалено 10 об’єктів житлового будівництва, які можуть бути запропоновані до участі у програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів.

Загальна кількість вільних квартир, запропонованих забудовниками до реалізації в даній програмі – 198.

Повідомляє департамент містобудування, архітектури та будівництва облдержадміністрації.

За період дії програм (2012-2013) укладено 26 договорів про надання часткової компенсації процентів по кредиту, з них 15 - у поточному році.

Загальна сума запланованої державної підтримки по програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів на 2013 рік Житомирській області становить 5606,00 тис. грн., за які можливо надати 130 кредитів та компенсувати 11, наданих у 2012 році.

Також в рамках комплексної програми «Молодь і родина Житомирщини» на 2012-2016 роки для придбання квартир заплановано 670,0 тис.грн з державного бюджету та 970,0 тис.грн співфінансування з місцевого бюджету, а також надання кредитів за рахунок власних коштів Державного фонду молодіжного житлового будівництва – 350,0 тис.грн.

За рахунок зазначених коштів можливо придбати 6 квартир. Видатки передбачено на серпень.

Також в регіоні реалізовується низка державних Програм, зокрема: регіональна програма будівництва та придбання доступного житла, програма забезпечення молоді житлом, програма здешевлення вартості іпотечних кредитів для будівництва доступного житла, програма забезпечення житлом інвалідів Великої Вітчизняної війни.

Для закупівлі квартир інвалідам війни планом асигнувань на 2013 рік Житомирській області передбачено 4503,8 тис.грн., за рахунок яких на вторинному ринку можливо придбати близько 15 квартир.

На засіданні робочої групи з питань забезпечення житлом інвалідів війни було прийнято рішення про розподіл квартир із розрахунку найбільшої чисельності інвалідів, які перебувають у черзі на поліпшення житлових умов, а саме: м. Житомир – 7 квартир, м. Новоград-Волинський – 2 квартири, м. Бердичів – 2 квартири, м. Коростень – 2 квартири, Коростишівський район – 1 квартира, Бердичівський район – 1 квартира.

Повноваження щодо здійснення процедури закупівлі делеговано департаменту містобудування, архітектури та будівництва облдержадміністрації. На сьогодні проводиться відбір та оформлення 3 квартир у м. Бердичеві.

Станом на 1 серпня 2013 куплено 2 квартири. В межах коштів, що знаходяться на рахунку у розпорядника коштів нижчого рівня (282 тис.грн), на днях планується придбати ще 2 квартири.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...