15:15, 29 грудня 2010 р.
На Житомирщині міліція продовжує виявляти ялинкових браконьєрів. ФОТО
Напередодні новорічних та різдвяних свят лісові красуні – ялинки та сосни майорять практично на всіх базарах Житомирщини. Але, на привеликий жаль, часто продавці, що намагаються надати обертів своєму деревному «бізнесу», вдаються до незаконної вирубки та, вводячи в оману покупців про походження товару, роблять їх майже співучасниками своїх заробітків.
Зважаючи на грошовий «апетит» любителів легкої наживи, УМВС України в Житомирській області вдалося до ряду заходів по виявленню та припиненню незаконного продажу хвойних дерев. Так, міліціонерами постійно проводяться рейди на «ялинкових базарах», яких стає все більше і більше.
Під час проведення останнього спільного відпрацювання Житнього ринку у м. Житомирі працівниками Управління громадської безпеки, Корольовського та Богунського районних відділів УМВС України в Житомирській області було зафіксовано чотири випадки незаконного збуту ялинок та сосен. У гонитві за грошима підприємливі громадяни, не підозрюючи про можливість бути спійманими на гарячому, розмістили свої «точки» на стихійних торгівельних майданчиках.
Зрозуміло, що розраховували вони на пересічних житомирян, які в передсвяткових поспіхах здебільшого не звертали увагу на спеціальні позначки, клеймо, що є свідченням законної вирубки пропонованих дерев.
В ході перевірки обставин скоєння правопорушень, з’ясувалося, що всі «бізнесмени» добре обізнані із забороною їхньої діяльності та відповідальністю, передбаченою за таку торгівлю. Причини, що спонукали їх до знищення лісових насаджень, звучали самі різноманітні. Хтось виправдовувався своєю бідністю, а дехто навіть не приховував злочинних намірів та їхньої реалізації.
За словами одного із затриманих продавців, 19-річного хлопця, сосни він продавав по 25-30 гривень. Його частка складала 5 гривень з кожного дерева, решту ж він віддавав хазяїну свіжозрубленого «добра». Як розповів так званий «власник», сосни він вирубав із самопосівів у полі, однак відмовився вказувати, де ж знаходиться названа ним територія, зсилаючись на те, що така вирубка дозволена та не є караною. Щоправда ці «аргументи» не мають аніякого дійсного підгрунтя.
Як прокоментував ситуацію начальник Управління громадської безпеки УМВС України в Житомирській області Юрій Лебідь: «Взагалі ж на території Житомирщини відповідно до затвердженого облдержадміністрацією комплексного плану по охороні хвойних насаджень і недопущення незаконних рубок дерев у передноворічний період 2011 року УМВС України в Житомирській області разом з Держуправлінням ОНПС, Держекоінспекцією, управлінням лісового та мисливського господарства з метою виявлення нелегальних заготівельників хвойних дерев проводять щоденні рейдові перевірки. Варто відзначити, що лише за останній тиждень спільними групами було виявлено п’ять випадків незаконної заготівлі ялинок в Житомирському, Радомишльському, Ємільчинському і Городницькому держлісгоспах».
Тож звертаємось до вас, шановні громадяни. Не піддавайтеся на спокусу ласого заробітку будь-яким чином, адже за дані правопорушення передбачається як кримінальна відповідальність за ст. 246 КК України, згідно якої незаконна порубка дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого; так і адміністративна відповідальність за ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення – незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Антон Сичевський,
ВЗГ УМВС України
в Житомирській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
15:40
4 жовтня
10:31
4 жовтня
08:00
4 жовтня
Оголошення
14:04, 26 вересня
13:07, 25 вересня
14:04, 26 вересня
09:12, 29 вересня
16:25, 27 вересня
live comments feed...