• Головна
  • У Житомирі заборгованість за природний газ суттєво зменшилась
17:10, 5 серпня 2013 р.

У Житомирі заборгованість за природний газ суттєво зменшилась

Робочий об’їзд містом по проблемних об’єктах, які ще не зовсім готові  до опалювального періоду, провели сьогодні, 05 серпня 2913 року, Житомирський міський голова Володимир Дебой, перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко разом із керівниками профільних управлінь та комунальних підприємств міста, повідомляє управління по зв’язках з громадськістю міськради.

Міський голова Володимир Дебой підкреслив, що сьогодні обсяги і темпи ремонтних та підготовчих робіт комунальними підприємствами залежать від проведення державних експертиз, тендерних процедур та рівня проплат казначейством. Велика частина цих робіт значно затягнулися у часі.

Зокрема, затягнулася заміна тепломереж біля багатоповерхівки по вул. Черняховського, 100. Директор КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитро Рогожин пояснює, що підприємство 2 місяці перебуває у стані тендерних закупівель  та складній ситуації із проплатами з боку казначейства. Сьогодні роботи відновлено, біля багатоповерхівки працюють бригади та комунальна техніка.

Дмитро Рогожин розповідає, що по вул. Черняховського нині замінюють старі мережі, яким уже по 35-42 роки на сучасні. Оновлення мереж відбувається у рамках серйозного соціального проекту співпраці міста з ЄБРР – встановлення когенераційних установок на базі районної котельні №5.

Це дасть можливість забезпечити житловий масив постачанням гарячої води упродовж року, а також забезпечить 2 МВт дешевшої електроенергії для водоканалу.

Заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко оцінює план виконання цьогорічної підготовки до опалювального періоду на рівні минулого року: «Станом на сьогодні ми йдемо на рівні минулого року, навіть трохи краще. Звичайно, є проблемні питання, зокрема, у підготовці житлового фонду, тепломереж, в розрахунках за спожитий природний газ».

Микола Олещенко інформував, що в місті суттєво скоротилася сума заборгованості за природний газ: якщо 3 роки тому вона сягала 270 млн.грн., то цьогоріч 3.

Модернізовані котли із високим коефіцієнтом корисної дії (92%) нині працюють на базі районної котельні №5 у м. Житомирі.

Сьогодні, 5 серпня 2013 року, під час робочого об’їзду керівники області, міста та комунальних підприємств оглянули котельню №5, на базі якої планують встановити дві когенераційні установки за рахунок коштів ЄБРР.

За рахунок цього мешканці Корбутівки отримуватимуть гаряче водопостачання у будь-яку пору року. Установки також забезпечать електроенергією саму котельню та станції ІІ підйому водоканалу.

«Проект співпраці з ЄБРР орієнтований на зменшення використання газу, викидів в атмосферу, зменшення видатків на електроенергію та подачу гарячої води. Ми плануємо забезпечити когенераційною електроенергією водоканал і працюємо над тим, щоб водопостачання міста Житомира було цілодобовим. Це складні роботи, для виконання яких потрібен не один рік», – сказав міський голова Володимир Дебой.

Як повідомив директор КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитро Рогожин, у подальшому котельню планують перевести на повну автоматизацію.  

Ремонтних робіт мереж теплопостачання та модернізації котелень не виконували 35-40 років. Тому підприємство нині здійснює все можливе, аби старі котельні працювали по-новому та мали високоефективне обладнання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...