увага
09:06, 7 серпня 2013 р.
Як житомирянам вберегти своє майно від грабіжників?
увага
У літній період, коли настає пора відпусток, залишені на певний строк оселі громадян своєю незахищеністю, безперечно, приваблюють потенційних злодіїв. Головне для них – впевнитись у відсутності господарів, а шлях проникнення до чужої квартири чи будинку – справа, як то кажуть, техніки. Міліціонери звертаються до житомирян з проханням подбати про недоторканість свого житла.
Аби проникнути до чужої квартири, зловмисники найчастіше використовують спосіб пошкодження внутрішнього замка. Дехто з більш досвідчених «майстрів», ласих на чуже добро, обирає шлях підбору ключа до вхідних дверей. Інші ж на перешкоди у вигляді замків на вхідних дверях чужої оселі особливо не зважають, обираючи шлях зламування.
За словами правоохоронців, встановити осіб, що таємно проникають до чужих домівок, та безпосередньо їх затримати – справа доволі важка, оскільки злодії у більшості випадків не є місцевими жителями, а приїжджають «поживитись» з інших областей.
Нещодавно оперативники карного розшуку викрили у скоєнні квартирних крадіжок раніше судимого 28-річного непрацюючого житомирянина. Останній, користуючись відсутністю господарів у їх оселях, через кватирки проникав у помешкання та викрадав усе цінне, що траплялося на його очі, в основному ювелірні вироби та гроші. Наразі правоохоронцями в рамках розслідування кримінального провадження встановлена причетність молодика до десятка крадіжок з квартир та приватних будинків житомирян.
Як зазначає т.в.о. начальника управління карного розшуку УМВС Житомирщини Сергій Хімчик, у більшості випадків зловмисники використовують досить примітивні методи проникнення в чужу оселю, часом навіть наявність в апартаментах дорогої системи безпеки не може зупинити досвідченого крадія. Аби ускладнити або й взагалі виключити можливість потрапляння до вашої оселі непроханих гостей, слід заздалегідь подбати про безпеку свого помешкання та дотримуватися елементарних правил поведінки:
1. По-перше, радять міліціонери, слід особливо уважно віднестися до вибору замків, адже від їх конструкції залежить безпека вашої квартири. Не зайвим також встановити ще один замок, тільки іншого виду. Як доводить практика, крадії не зв’язуються з квартирами, для зламування яких потрібно долати додаткові бар’єри. Тому, якщо дозволяє планування будинку, слід встановити ще одні двері на вашому поверсі. Таким чином можна одночасно захистити декілька квартир.
2. Можливо встановити автономну сигналізацію. Якщо злодій намагатиметься проникнути через двері або вікно, сигналізація спрацює. Надійним способом захистити свою оселю від злодіїв буде скористатись послугами Державної служби охорони. У квартирі правоохоронці встановлять стандартну систему сигналізації, яка підключається до пульту районного відділення охорони. Головна вимога – наявність телефонної лінії.
3. Взагалі в оселі тримати велику суму грошей, або усі коштовності не слід, тим більше – на видному місці.
4. Якщо ви залишаєте свою квартиру на декілька днів або тижнів, домовтеся із сусідами, щоб вони наглядали за нею і регулярно виймали кореспонденцію з вашої поштової скриньки. Таким чином буде створено враження вашої присутності.
5. На вікнах приватного домоволодіння або квартири, що розташована на першому та останньому поверхах, поблизу пожежних драбин, труб газифікації тощо, обов'язково встановіть металеві грати. Пам’ятайте, що вікна, навіть пластикові, забезпечують надійний захист від холоду або спеки, але аж ніяк не від крадіїв.
Виконуючи ці нескладні поради, ви зможете значно знизити ризик потрапити до міліцейських зведень у якості потерпілого від квартирної крадіжки. І нехай ваш літній відпочинок не затьмариться неприємними сюрпризами.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:50
19 січня
ТОП новини
Оголошення
10:29, 10 січня
14:09, 8 січня
10:36, 16 січня
10:44, Вчора
17:42, 7 січня
live comments feed...