• Головна
  • У Коростені радіаційний фон не перевищує норму ризику
моніторинг
14:53, 7 серпня 2013 р.

У Коростені радіаційний фон не перевищує норму ризику

моніторинг

Сьогодні у Коростені оприлюднили дані моніторингу гама-випромінювання на території міста, рівень і температура води у річці Уж станом на  07 серпня 2013 року.

 Всі показники не перевищують недопустимі нормі.

- радіаційний фон в м. Коростень (при нормі 0,015-0,025 млР/год):

в повітрі                -   0,020    млР/год;

на ґрунті                -   0,018    млР/год;

на траві                  -   0,022    млР/год;

- рівень води у річці Уж  (при критичному рівні 460см.) –  140 см;

- температура води   –  +23,4 0С.


Контрольний рівень радіаційного фону в Україні (потужність експозиційної дози) становить 25 мкР / год. Згідно з даними Мінітерства охорони навколишнього середовища України потужність експозиційної дози опромінення виконується на постійних (стаціонарних) (вимірювальних) постах. Усього таких стаціонарний постів вимірювань радіаційного фону в Україні - 155.
Радіаційний фон не однаковий по території України. На значення радіаційного фону впливає ряд факторів. Основними є - умови радіоактивного складу грунтів (наявність природних радіонуклідів і радіоактивних речовин, які надійшли у навколишнє середовище в результаті діяльності людини - викиди теплових електростанцій працюють на вугіллі, металургійні підприємства тощо). Також рівень радіаційного фону залежить від часу проведення вимірювань (наприклад після дощу рівень потужності експозиційної дози може підніматися на 1-2 мкР / год за рахунок вимивання радіоактивних речовин з атмосфери).
Видно істотно високі рівні фону на територіях, які зазнали радіоактивного забруднення після аварії на Чорнобильській АЕС. Це території Київської та Житомирської областей. Відносно високі рівні радіаційного фону в центральних областях України - Кіровоградській і Дніпропетровській областях. У цих областях в грунтах природний рівень радіоактивних речовин дуже високий.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...