• Головна
  • Прийом стероїдів: користь чи шкода?
Новини компаній
18:00, 29 травня 2023 р.

Прийом стероїдів: користь чи шкода?

Новини компаній
Прийом стероїдів: користь чи шкода?, фото-1

Займаєтесь спортом та бажаєте досягти вагомих результатів? Це можна зробити за допомогою стероїдів. Варто зазначити, що на сьогоднішній день стероїди є яскравим прикладом конфліктного обговорення у спортивному світі. Будь-яка людина, що хоч раз слухала спортивні новини чи трансляції, напевно, в курсі дебатів навколо впливу стероїдів на результати спортсменів. Одні експерти стверджують, що ці препарати цілющі, інші – навпаки, не бачать ефективності від їх застосування і навіть застерігають від вживання стероїдів. Розглянемо, що таке стероїди.

Задачі, які вирішують стероїди

Стероїдами називаються аналоги чоловічих статевих гормонів, вироблені синтетично. Це тестостерон і препарати, створені на його основі – наприклад, ін'єкційний стероїд Тестостерон Пропионат. Тестостерон можна порівняти з базовим будівельним матеріалом для тканин організму, кісток, м'язів. Він активно використовується у медицині, дозволяючи вилікувати остеопороз, онкологічні захворювання, анемію.

У світі спорту стероїди використовуються для надання спортсмену сил, нарощування м'язової маси. Після тренувань вони скорочують період відновлення, допомагають наростити м'язи, стати витривалішим.

Прийом стероїдів: користь чи шкода?, фото-2

Переваги і недоліки застосування

Яка користь стероїдів для спортсменів? Наприклад, бодібілдери, для яких важлива сила та нарощування м'язової маси, зможуть за допомогою стероїдів швидше досягти своєї мети. Переваги стероїдів у наступному:

● покращують самопочуття;

● підвищують настрій;

● щільність кісток від застосування препаратів збільшується;

● допомагають у період «сушіння», зменшуючи вміст жиру в організмі.

Звичайно, не обходиться без деяких мінусів. Негативні сторони вживання стероїдів зводяться до проблем зі здоров'ям при тривалому чи безконтрольному застосуванні. До останніх належать:

Негативно впливає надмірне вживання стероїдів на психіку спортсмена, викликаючи порушення сну, стаючи причиною підвищеної агресії, депресії. Є також категорія людей, які стикаються із косметичними проблемами. Це побічні ефекти від вживання стероїдів:

● висипання на шкірі – вугрова хвороба, акне;

● гірсутизм – надмірне зростання волосся на тілі;

● зміна голосу на нижчий тембр.

Особливу увагу слід приділити репродуктивному здоров'ю. Так, жінки-спортсменки, що захоплюються постійним прийомом стероїдів, страждають на розлад менструального циклу, а у чоловіків може знизитися рівень тестостерону.

Прийом стероїдів: користь чи шкода?, фото-3

Висновок

Досі лікарі та спортсмени сперечаються про користь застосування синтетичних стероїдів. Підводячи ідог, варто сказати, що стероїди дуже корисні для збільшення м'язової маси. Застосування виправдано для представників спортивних дисциплін, де це важливо. Проте приймати препарати необхідно, чітко дотримуючись інструкції, під контролем досвідченого лікаря. Найкращий варіант – використовувати перевірені, протестовані препарати від провідних виробників, які добре зарекомендували себе.

Не варто думати, що чудові препарати миттєво перетворять вас на чемпіона. А ось розумне поєднання старанності на тренуваннях та прийому стероїдів допоможе залишатися у формі, покращити спортивні показники, досягти бажаного ідеалу щодо фізичної досконалості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...