• Головна
  • Наслідки війни: зросли впадки домашнього насильства та ризики потрапляння у трудове рабство
ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО/ТРУДОВЕ РАБСТВО
18:28, 15 червня 2023 р.
Надійне джерело

Наслідки війни: зросли впадки домашнього насильства та ризики потрапляння у трудове рабство

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО/ТРУДОВЕ РАБСТВО

32 млн осіб безпосередньо постраждали через воєнні дії: 20 млн - втратили дохід через війну, 16 млн членів сімей втратили роботу в Україні, 8 млн людей не можуть купити елементарних речей, у 15 млн сімей погіршилося психічне здоров’я.

На сьогодні ці цифри набагато вищі. Дослідження проводили у жовтні 2022 року міжнародні організації, що працюють в Україні й допомагають мігрантам та постраждалим від торгівлі людьми.

Війна забирає життя, нищить мирні громади та змушує українців стати переселенцями, завдає серйозної шкоди економіці країни.

«З 5 тис респондентів 17% погоджуються на працю без офіційного працевлаштування, а це ризик потрапляння до трудової експлуатації», - інформує Ірина Бабенко, керівниця ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр».

Каже, через безвихідь люди готові працювати за харчі: 39 % погодилися б на працю в обмін на безоплатне проживання та харчування, а не за гроші, якби виїхали за кордон через воєнні дії.

На тлі війни кількість постраждалих від торгівлі людьми збільшилася на 12%. Про ризики потрапляння людей у трудове рабство говорили під час засідання міської міжвідомчої комісії з координації дій щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії домашньому насильству, дискримінації за ознакою статі, торгівлі людьми.

Структури Житомирської міської ради, що працюють у цій сфері, взаємодіятимуть з ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр», яка має вже 23-річний досвід роботи у сфері протидії торгівлі людьми та насильству.

Йдеться про співпрацю з виявлення постраждалих осіб від трудового, сексуального рабства та домашнього насильства та надання їм комплексної допомоги - медичної, психотерапевтичної, фінансової, підтримки з працевлаштування чи перекваліфікації і т. д.

Працівники сфери охорони здоров’я, соцпрацівники та психологи житомирських освітніх закладів пройдуть спеціальні тренінги - вчитимуться, як допомагати постраждалим від насильства подолати медичні та психосоціальні травми й стресові розлади.

Через російську агресію та її наслідки кількість зафіксованих випадків домашнього насильства зросла як в Україні, так і в нашій громаді: якщо у 2022 році у Житомирі зафіксовано 3033 повідомлення про вчинення домашнього насильства, то у l кварталі 2023 року - 1155.

Заступниця міського голови Марія Місюрова наголошує: «Шляхи покращення ситуації - посилення профілактичної роботи, співпраця з громадськими організаціями, реалізація відповідних проєктів за підтримки міжнародних фондів, а ще копітка щоденна робота органів поліції, соціальних працівників, мобільної бригади, інших спеціалізованих служб».

До 2025 року у Житомирі впроваджуватимуть проєкт UNFPA “Міста і громади, вільні від домашнього насильства ”. Його мета - надати всебічну допомогу для розбудови та підтримки муніципальної системи запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

До слова, у просторі «Вільна» проходитимуть так звані «групи взаємодопомоги», де вчитимуть жінок, як самостійно подолати стресові ситуації та уникнути посттравматичних розладів. Перше заняття з психологом відбудеться вже завтра о 13:00. Записатися можна за номером телефону: 098-440-12-72.

Житомирська міська рада

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#домашнє насильство #протидія #новини житомира #новини житомирщини #домашнє насилля #допомога #трудове рабство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...