• Головна
  • Португалія пропонує реалізувати в Житомирі Програму ЄС Erasmus+ в сфері підтримки молоді
Erasmus+
14:55, 20 червня 2023 р.
Надійне джерело

Португалія пропонує реалізувати в Житомирі Програму ЄС Erasmus+ в сфері підтримки молоді

Erasmus+
Португалія пропонує реалізувати в Житомирі Програму ЄС Erasmus+ в сфері підтримки молоді

Португалія пропонує реалізувати в Житомирі Програму ЄС Erasmus+ в сфері підтримки молоді.

Також працюватимуть з Києвом та Львовом.

Про це повідомляє Житомирська міська рада. Сьогодні в Житомирі Луїз Альвес, директор Національного Еразмус+ агенства в Португалії:

«Ми приїхали, аби зрозуміти реалії, в яких ви живете. Зрозуміти, чим живе молодь та люди, які працюють з молоддю. Я вражений. Була пандемія, зараз війна, а ви продовжуєте розвиватись! Щодо проблем із ментальним здоровʼя підлітків, які потрібно вирішувати. Коли цю ніч ми чули сирени, були кілька годин в укритті, стало зрозуміло, що тут є над чим працювати. Бо наслідки будуть точно, перш за все у дітей та підлітків. Ми готові допомагати»

Серед основних напрямків підтримки, пропонують обмін досвідом як між молоддю, так і між фахівцями, які працюють з молоддю. Це, зокрема, і курс навчання.

Світлана Ольшанська, перша заступниця Житомирського міського голови подякувала за ініціативу:

«Діти ростуть, стають підлітками. Змінюють бачення, змінюються їхні потреби та вимоги. Ми б хотіли відчувати коливання в їхньому світогляді, або створити комфортні умови для їхнього розвитку.

Бо розвинуті, кваліфіковані, розумні підлітки — це в майбутньому прогресивні житомиряни. Найважчий виклик для міста сьогодні — війна. І те, як це сприймають діти, підлітки… Це зовсім не те сприйняття, як у дорослих.

Це все треба пропрацювати, аби їх зрозуміти та врятувати психіку, аби не пропустити той момент. І коли до нас заходять такі міжнародні проєкти, маємо можливості за допомоги європейських фахівців відкоригувати нашу роботу правильним чином, враховуючи ті реалії, в яких ми живемо»

З початку повномасштабної — діти є цільовою аудиторії, з ким місто працює. Це і житомиряни, і вимушені переселенці, каже Марія Місюрова, заступниця міського голови, і додає: «Культурне і спортивне життя міста в умовах війни, цей фокус перш за все також був і є сфокусований на дітях. Перед цим був Covid.

Зараз війна. Дистанційна форма навчання. Тому є проблеми в комунікації підлітків, студентів. Ми повністю змінюємо вектор на цю вікову категорію, або розвивати їхнє спілкування, середовище. Є і зріст насильства, і зріст булінгу… на жаль.

Але це виклики, на які ми повинні реагувати. Психологічна підтримка на першому плані в роботі наших управлінь та служб із підлітками. За підтримки такої програми ми точно зможемо працювати ефективніше та якісніше».

Саме задля розвитку молодіжних середовищ комунікації, Еразмус+ пропонує й допомогу в оснащенні та діджиталізації хабів для молоді.

В Житомирі є 12 підліткових клубів, вони успішно діють в різних мікрорайонах міста, розповіла Ірина Ковальчук, начальниця управління у справах сімʼї, молоді та спорту:

«Згідно з результатами наших опитувань, молодь перш за все потребує простору для комунікації та спілкування, де б вони також отримували різні напрямки допомоги. Ми маємо кілька напрямків підтримки молоді. Маємо Школу місцевого самоврядування, майданчик для комунікації органів влади та активної молоді, де молоді люди можуть дізнатись про роботу міської ради та про те, як співпрацювати, і чим вони можуть бути корисними, у що залученими. Потім ця молодь обирає різноманітні професії та реалізує себе. І ШМС — чудова база.

Минулого року мали проект «Реабілітація через спорт». Учасників було біля 900, і ми побачили, що така активність затребувана. Це і спортивні заняття, які допомагають відволіктись, і спілкування з лікарем про те, як подолати стрес, тривожність… Цього року маємо такі заявки від молоді: простори, ментальне здоровʼя, мʼякі навички… Це те, що їм потрібно в неформальній освіті.

Наші підліткові клуби потребують діджиталізації, оновлення оснащення, інформаційних технологій».

Повертаючись до теми навчання і обміну досвідом: важливою є не лише сучасні інформаційні технології, а й розуміння інформаційної гігієни, акцентувала Світлана Ольшанська:

«Молодь спілкується у своєму вузькому середовищі, так само і поглинають інформацію. Дуже важливо зрозуміти молодь та мати змогу бути ними почутими: як фільтрувати інформацію, що вони споживають»

Також, проговорили можливість реалізації проєкту, або його частини, напряму через Вілла-Нова-де-Фамалікан, місто-побратим Житомира.

Луїз Альвес проговорить це з містом. Також, додав, що в Португалії велика українська діаспора, яка була широко представлена, і стала ще ширшою після 24 лютого. Тому наша співпраця точно буде і з залученням українців, які живуть в Португалії і беруть участь в рідних організаціях та активностях, направлених на допомогу Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Erasmus+ #програма #новини житомира #новини житомирщини #розвиток #втілення #вдосконалення #програма Erasmus+
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...