• Головна
  • Фінансова допомога під час війни: поліція Житомирщини радить, як не втрапити у тенета шахраїв
ПОЛІЦІЯ
15:54, 27 липня 2023 р.
Надійне джерело

Фінансова допомога під час війни: поліція Житомирщини радить, як не втрапити у тенета шахраїв

ПОЛІЦІЯ

На жаль, жителі області, які і всієї України, все ще вірять в обіцянки ошуканців. Злодії користуються складним соціальним становищем громадян та, пропонуючи «допомогу» від благодійних фондів або держави, отримують доступ до їх банківських рахунків.

Подекуди втрати потерпілих складають сотні тисяч гривень.

Як найчастіше діють шахраї?

Вони розміщують у соціальних мережах Facebook, Instagram, рідше – в інших, а також у месенджерах та чатах Telegram, Viber, WhatsApp та інших застосунках оголошення про надання фінансової допомоги. Такі повідомлення подекуди мають візуальне оформлення та символіку державного порталу «Дія», «єПідтримка», інших державних структур, банків чи відомих організацій. У повідомленнях може йтися: «отримайте допомогу ООН», «держава призначила виплати всім українцям», «зареєструйтеся у благодійному фонді для виплат», «отримайте соціальну допомогу через банк…» тощо. Користувачу пропонують перейти за прикріпленим посиланням та надати особисту інформацію для отримання обіцяної суми. На цьому етапі шахраї отримують відомості, що дозволяють їм розпоряджатися чужими коштами.

Родичі чи знайомі раніше реєструвалися онлайн та отримали виплати. Чому ж зараз не можна це зробити?

Дійсно, на початку повномасштабного вторгнення рф міжнародні організації запропонували фінансову допомогу для незахищених верств населення України. Для її отримання необхідно було зареєструватися через інформаційну платформу «єДопомога». Після цього відомості опрацьовувались й міжнародним фундаціям надавалась необхідна інформація щодо тих категорій громадян, яким вони бажали надати допомогу. Загалом громадянами України було подано понад 10 000 000 заявок. Нині завершено перший етап прийому заявок. Перевірити статус раніше поданої заявки та дізнатися умови надання такої допомоги можна на вебсайті https://aid.edopomoga.gov.ua/ або звернутися до місцевого підрозділу Мінсоцполітики.

Фінансова допомога під час війни: поліція Житомирщини радить, як не втрапити у тенета шахраїв, фото-1

Де і як зараз можна отримати фінансову допомогу?

Щоб дізнатися, яким категоріям громадян та яка саме допомога надається на даний час, необхідно звернутися до місцевих органів влади. Це можуть бути працівники сільських та селищних рад, соціальних служб або ж фахівці центрів адміністративних послуг (прозорих офісів). Також з інформацією про виплати та інші види допомоги різним верствам населення можна ознайомитися на офіційному сайті Мінсоцполітики за посиланням https://www.msp.gov.ua/

Як відрізнити справжній інтернет-ресурс від шахрайського?

Під час оформлення електронних заяв та інших документів, пов’язаних із зазначенням особистої інформації, звертайте увагу, чи знаходитеся ви на офіційному та захищеному Інтернет-ресурсі (його адреса повинна починатися з https://, у деяких браузерах також стоїть піктограма «замок»).

Не встановлюйте на свої комп’ютери, телефони чи інші гаджети стороннє програмне забезпечення, яке вам пропонують невідомі особи для нібито отримання соціальної допомоги.

Пам’ятайте, що назва чату у месенджері, що схожа на офіційну, ще не свідчить про його справжність. Якщо ви перейшли у нього з оголошення у соціальній мережі чи за іншим стороннім посиланням, висока ймовірність, що ви спілкуєтеся з шахраями.

Зверніть увагу: вся інформація про отримання допомоги від міжнародних донорів публікується на офіційних сайтах державних органів та міжнародних організацій. Вас можуть запитати анкетні дані та номер банківського рахунку (але не номер банківської картки!). Також у вас ніколи не питатимуть пароль входу до електронного банківського кабінету, PIN-код чи CVV-код, не пропонуватимуть моментально отримати кошти, надавши коди, що надходять на ваш мобільний.

Зрештою, якщо ви не звертались по допомогу, але отримали повідомлення «вам надійшла допомога», – це 100% шахрайська схема.

У разі сумнівів або підозр, що вас намагаються ошукати, порадьтеся з рідними або фахівцями з кібербезпеки. Будьте розсудливими та обережними!

Відділ комунікації поліції Житомирської області

Фінансова допомога під час війни: поліція Житомирщини радить, як не втрапити у тенета шахраїв, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліця #правоохоронці #новини житомира #новини житомирщини #правоохоронні органи #пригоди #події #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...