АНОНС
15:15, 3 серпня 2023 р.
Надійне джерело
15-річний Максим Косякевич запрошує на відкриття персональної виставки картин із серії «Зруйновані міста України» в Житомирі
АНОНС
У Житомирському обласному літературному музеї 8 серпня о 15.00 відбудеться відкриття персональної виставки робіт 15-річного Максима Косякевича. На своїх картинах хлопець простими олівцями у стилі графіка зображує зруйновані міста країни за період повномасштабної війни – Маріуполь, Бахмут, Попасна, Миколаїв, Харків, ліцей на Київщині, церква на Житомирщині, Донецький аеропорт та ін.
Загалом експозиція складається із 14 малюнків серії «Зруйновані міста України», створених за останні кілька місяці. Побачити їх можна буде до кінця серпня у виставковій залі музею.
За основу хлопець бере реальні світлини, зроблені очевидцями, професійними фотографами чи співробітниками ЗМІ, які фіксують наслідки ворожих обстрілів у житлових масивах, по об’єктах інфраструктури, документуючи таким чином злочини російських військових проти українців, їхньої історичної та культурної спадщини. За малювання переважно сідає ввечері та вночі. На одну картину витрачає по кілька тижнів.
Максим цьогоріч закінчив 9-Б клас Хорошівського ліцею №1 і вступив на навчання у ВСП ЖТФК КНУБА в Житомирі, спеціалізація «Графічний дизайн». Він з дитинства захоплювався малюванням, відвідував заняття в художній школі. За час навчання в ліцеї юнак долучався до волонтерських проєктів на підтримку ЗСУ, допомагав безпритульним тваринам.
Раніше його роботи були представлені у рамках благодійних заходів в ліцеї та у будинку культури в Хорошеві, під час збірних виставок у літературному музеї та арт-просторі «Вежа».
Також юний хужожник - серед переможців конкурсу сучасного мистецтва «Відсіч. Арт. Весна-2023», що проходив навесні цього року. Члени журі високо оцінили три його малюнки – «Місто-герой Маріуполь», «Незламний Бахмут», «Тимчасово окуповане місто Маріуполь», завдяки чому Максим Косякевич став лауреатом І премії в номінації «Малюнок» у молодшій групі.
Аби точніше передати сюжет, образи та атмосферу наслідків війни юнак спілкується з військовими, внутрішньо-переміщеними особами й тими, хто пережив тимчасову окупацію. Від них більше дізнається про зруйновані міста країни.
Своїм кумиром і натхненником називає Михайла Діанова – одного із захисників Маріуполя, який, вийшовши з «Азовсталі», кілька місяців провів у російському полоні, а повернувшись в Україну, зміг отримати належне лікування та реабілітацію після поранень і травм та навіть почав допомагати побратимам.
Як і всі українці, говорить Максим, понад усе він мріє про перемогу, коли в Україні знову запанують спокій та мир, а він зможе створювати малюнки на більш оптимістичні теми.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:42
30 листопада
20:23
30 листопада
19:37
30 листопада
16:07
30 листопада
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
29 листопада
ТОП новини
Оголошення
19:13, 21 листопада
19:13, 21 листопада
19:13, 21 листопада
19:13, 21 листопада
19:13, 21 листопада
live comments feed...