• Головна
  • В Житомирській області нараховується вже майже 5 тисяч об’єктів, пошкоджених внаслідок російської збройної агресії
ДЕІ ПОЛІСЬКОГО ОКРУГУ
15:06, 7 серпня 2023 р.
Надійне джерело

В Житомирській області нараховується вже майже 5 тисяч об’єктів, пошкоджених внаслідок російської збройної агресії

ДЕІ ПОЛІСЬКОГО ОКРУГУ

Начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський взяв участь у нараді щодо реалізації на Житомирщині другого етапу програми "єВідновлення", яка відбулася в Житомирській ОВА.

Нарада відбулася за участю голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк, народного депутата України Арсенія Пушкаренка, заступника Начальника Житомирська ОДА Віктора Градівського.

На порядку денному – питання реалізації на Житомирщині другого етапу програми "єВідновлення", який передбачає механізм компенсації за знищене внаслідок російської збройної агресії житло.

Українці зможуть отримати компенсацію за зруйноване житло та придбати нову домівку у забудовника чи на вторинному ринку.

Так на початок серпня 2023 року в області нараховувалося 4814 об’єктів, пошкоджених внаслідок російської збройної агресії. З них відновлено 2447 об’єктів або 51% від загальної кількості.

Звертаючись до учасників наради, серед яких і представники територіальних громад області, що постраждали в результаті ворожих ракетних атак та військових дій, Євгеній Медведовський наголосив також на важливості своєчасної фіксації екологічних злочинів росії і обрахування збитків, які у кримінальних провадженнях кваліфікуються як «екоцид» і у майбутньому стануть частиною доказовою бази військових злочинів країни-агресора на території України у міжнародних судах.

За словами очільника ДЕІ Поліського округу, це суттєвий внесок у реалізацію формули миру Президента України Володимира Зеленського, де окремим пунктом прописано необхідність негайного захисту природи від наслідків військової агресії та стягнення у подальшому репарації з росії.

Зокрема, Євгеній Медведовський акцентував представникам громад на інформування Інспекції по фактам засмічення відходами руйнації територій населених пунктів та неухильному виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків, та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 27 вересня 2022 р. № 1073, якою затверджено Порядок, що визначає механізм поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд, об’єктів незавершеного будівництва, об’єктів благоустрою внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків, з метою запобігання та зменшення негативного впливу таких відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини.

«Спільною роботою, разом з Оперативним штабом, створеним при Державній екологічній інспекції України, представниками парламенту, Службою безпеки України, Прокуратурою, Національною поліцією України, Держслужбою з надзвичайних ситуацій закладаємо потужний фундамент для формування компенсаційного механізму отримання компенсацій і відшкодування країною-агресором екологічних збитків, завданих Україні.

Працюємо на Перемогу!», - резюмував Начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#влада #відновлення #новини житомира #новини житомирщини #відновлення житомирщини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...