ВІДПУСТКА ДЛЯ ВАГІТНИХ ЖІНОК
08:00, 20 серпня 2023 р.
Надійне джерело

Відпустка для вагітних жінок

ВІДПУСТКА ДЛЯ ВАГІТНИХ ЖІНОК
Відпустка для вагітних жінок

Відпустка для вагітних жінок

Для забезпечення проходження здорової вагітності та добробуту найменших громадян кожна вагітна жінка зберігає за собою право на оплачувану відпустку. Адже, відпустка для вагітних жінок є ключовим заходом, спрямованим на підтримку майбутніх матерів та забезпечення їхнього фізичного й психологічного добробуту під час вагітності та після пологів.

Згідно зі статтею 178 Кодексу законів про працю України, вагітним жінкам надається оплачувана відпустка, що складає 70 календарних днів до пологів і 56 календарних днів після пологів (70 календарних днів – у разі ускладнень пологів або народження двох і більше дітей).

Тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю й пологами обчислюється сумарно та становить 126 календарних днів (140 календарних днів – у разі народження двох і більше дітей або ускладнень пологів). Важливо зазначити, що жінці надається ця відпустка незалежно від того, скільки днів вона використала до пологів.

Крім того, вагітним жінкам надається можливість взяти відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Продовж цього періоду жінці гарантується виплата допомоги відповідно до законодавства. Це допомагає забезпечити належний догляд і розвиток малюка у найвразливіший період його життя.

Важливо зазначити, що навіть на підприємствах, установах та організаціях, де немає зобов’язання відпускати жінок у відпустку коштом державного бюджету. Жінці може бути надана частково оплачувана відпустка або відпустка без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.

Зауважимо, що забезпечення оплачуваної відпустки для вагітних жінок – це крок у напрямку зміцнення соціального захисту матерів і дітей. Ця ініціатива підтверджує обіцяння держави забезпечити рівні можливості та захист прав всіх громадян, зокрема, жінок, які беруть на себе важливу місію материнства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#0412 #сайт міста житомира #новини житомирщини #новини житомира #житомиряни #новини #події #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...