• Головна
  • Сьогодні Любарський район святкує своє 90-річчя
іменнини
12:59, 19 серпня 2013 р.

Сьогодні Любарський район святкує своє 90-річчя

іменнини

Сьогодні у містечка Любар свято! Любарський район відзначає своє 90-річчя створення. Тому сьогодні пройдуть урочистості з цієї нагоди та святкові заходи.

Історія містечка і району древня та насичена. Попередником Любара було давнє місто Болохів — стольний град Болохівської землі, згадка про яке є вІпатіївському літописіза 1150рік. Дехто стверджує, що за площею давнє місто було більше за тодішнійКиїв.

243

 У 13241386 роках містечко знаходилось у володінні Любарта, сина литовського князяГедиміна. З XIV до XVII століть поселення носило назву Любартів. До 1569 р. Любартів був центром удільного князівства Литовської держави. Згадка про містечко Любартів, центр удільного князівства датується 1440-м роком. Ясне діло, що місто поселення старіше — землі ці належали Любарту ще за майже сто років до того і саме з волі князя тут будується укріплене поселення. Існував замоккнязя Любарта, закладений в XIV ст., котрий, був добре укріпленим, якщо йому вдалося вистояти під час козацьких війн XVII ст. та грабежу в 1651 році. Про нього залишилися тільки перекази і згадки в хроніках, що сталося з ним потім невідомо.

COA_of_Lubar

 

 

img0

 Створений Любарський район був в 1923 році. Він розміщений в південно-західній частині Житомирської області і межує на заході з Хмельницькою областю, на півночі - з Романівським, на сході - з Чуднівським районами, на півдні - з Вінницькою областю.

Зараз у Любарі проживає близько 15 тис. населення, включно із центром, Старим Любаром, Новим Любаром, Стрижівкою, Іванківцями, Громадою, Юрівкою.

 Діють декілька агропідприємств та інші державні підприємства або що від них залишилося. Є перспективи розвитку туризму та відпочинку. Існує багато древніх пам’яток древньої та середньовічної архітектури.

Площа району становить 757 квадратних кілометрів. В районі 48 населених пунктів: 47 сіл і селище міського типу Любар.

Адміністративно-господарським та культурним центром району є
смт.Любар, яке відноситься до селищ з 1924 року.
Любар розташований на віддалі 88 кілометрів на південний захід від Житомира.

Через Любар проходять автомобільні шляхи Житомир-Хмельницький та Бердичів-Гриців. Найближча залізнична станція Печанівка знаходиться на віддалі 24 кілометри. З Житомиром , Вінницею, Хмельницьком і Києвом район зв’язаний автобусним сполученням.

150446

 

smg_0991

 

Любар_палац

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...