• Головна
  • Житомирщина може успішно реалізувати альтернативу джерел енергії
11:28, 22 серпня 2013 р.

Житомирщина може успішно реалізувати альтернативу джерел енергії

Президент України Віктор Янукович наголошує на необхідності реалізації в регіонах заходів по забезпеченню продовольчої та енергетичної незалежності держави. Своїми міркуваннями щодо ходу їх реалізації на Житомирщині під час загальнонаціональної виставкової акції «Барвиста Україна» поділився голова облдержадміністрації Сергій Рижук.

Про це повідомила сайту прес-служба облдержадміністрації.

Що стосується Житомирщини, впевнений її очільник, порівняно із сусідніми регіонами, вона має чи не найкращі можливості для розвитку енергетичних джерел енергії.

«Житомиршина буде вдвічі менше використовувати газу стосовно державних підприємств і підприємств соціальної сфери – лікарень, шкіл, дитячих садків, державних установ, - запевняє Сергій Рижук. - У нас велика сировинна зона – починаючи із сільського господарства (рослинних рештків), продовжуючи торфовищами, якими багатий наш край, і завершуючи лісовим багатством площею майже 1 мільйон 100 тис. гектарів».

На території області діють 2 котлозаводи по виробництву сучасних комбінованих котлів, які можуть працювати і працюють як на рідкому, так і на твердому паливі. В області є кілька котелень, кожна з яких економить майже 1 млн. кубометрів газу в рік.

«За ініціативою Президента Віктора Януковича, - продовжує керівник області, - ведеться робота по утепленню приміщень: у Житомирі відкрили утеплений дитячий садок, декілька будинків по вул. Київській. У нас є свій завод теплоізоляційних матеріалів, який розширюється і нарощує свої потужності».

«Стосовно продовольчого забезпечення можуть бути спокійні як жителі області, так і загалом нашої держави, - впевнений директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Микола Дідківський. - Зокрема стосовно забезпечення головного продукту, який формує позицію продовольчої безпеки, – зерна».

Житомирщина має вже 550 тис. т ранньої зернової групи, врожайність до 30 ц, і приступила до збирання пізніх зернових. «Ми будемо мати врожай не менше минулого року, - запевняє директор департаменту. Ми також сповна будемо забезпечені гречкою, соняшником, соєю, картоплею, овочами. Зараз нас хвилює інша проблема – майбутній врожай. Житомирщина вже посіяла 6 тис. га озимого ріпаку».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...