• Головна
  • Як почистити відсік для води пральної машини. Рекомендації фахівця
Новини компаній
17:58, 21 грудня 2023 р.

Як почистити відсік для води пральної машини. Рекомендації фахівця

Новини компаній

Якщо ви увімкнули пральну машину і почули неприємне белькотіння або виявили несправність в програмі, не поспішайте викликати майстра. Спробуйте знайти причину неполадок самостійно. Як - читайте у нашій статті.

Як почистити відсік для води пральної машини. Рекомендації фахівця, фото-1

Часто перебої в роботі виникають через банальне засмічення відсіку для води. Що ж відбувається? Відсік для води служить бар'єром, який захищає від потрапляння всередину пристрою чужорідних предметів і сміття. Коли він засмічений, відкачка води ускладнюється, і це вже може призвести до поломки відсічної помпи. Тому потрібно слідкувати за станом фільтра та періодично його чистити.

До речі, статистика звернень в пункти ремонту та обслуговування пральних машин свідчить, що кожне п'яте звернення пов'язане із цією проблемою.

Можливо, господині буде важко впоратися з завданням, і ця робота більше підходить для чоловічих рук, але впоратися з завданням зможе будь-хто, хто має під рукою хрестоподібний та плоский викрутки, ганчірку чи ємність для відвідування води. Слідуючи нашим інструкціям, ви впораєтеся з завданням.

Шукаємо фільтр

На початку потрібно знайти сам фільтр. Кожен виробник пральних машин розташовує його всередині пристрою по-різному, але його слід шукати внизу машини, і він обов'язково закритий знімним лючком або панеллю.

У пральних машинах Indesit, Ariston, LG, Samsung, Bosch, Атлант і Siemens фільтр розташований внизу з правого боку. У Whirlpool, Candy - внизу з лівого боку.

У машинах Electrolux і Zanussi з вертикальним завантаженням фільтр водостоку вбудований в ребро барабану машини і виймається зсередини.

У деяких компактних пральних машинах з завантаженням білизни до 3,5 кг фільтри відсутні.

Знайшли? Тепер до роботи!

Крок 1.

Найперше відключіть машину від мережі та перекрийте подачу води. Тепер за допомогою викрутки відщелкніть і відкрийте кришку люка або зніміть панель (вони фіксуються защільцями або крючками і часто легко "відщеплюються" пальцями - рухом до себе або зсувом в бік).

Крок 2.

Далі вам знадобиться серветка або яка-небудь плоска посудина, оскільки потрібно спустити залишки води, яка завжди залишається в водостічній системі. Вода почне виливатися, коли ви відкрутите фільтр.

У деяких моделях ручка фільтра або люк зроблені у вигляді жолоба, але буває, що для зливання води доводиться піднімати корпус машинки.

У багатьох моделях Bosch, Electrolux, Samsung, Siemens, Zanussi є аварійний шланг, і щоб спустити залишки води з бака, досить витягнути його з кріплення, витягнути зупинку та опустити в підготовлену посудину. Проте навіть у цьому випадку частина води залишається в системі, тому треба повернути зупинку водостічного фільтра на 40-60 градусів проти годинникової стрілки - залишки води стікаються в підготовлену посудину або на серветку.

У деяких моделях зупинка додатково фіксується спеціальним гвинтом. У цьому випадку треба його послабити або викрутити викруткою.

Крок 3.

Тепер можна викрутити і витягнути фільтр. Є моделі, наприклад, Zanussi, LG, AEG, Electrolux, в яких спочатку треба викрутити заглушку (зупинку для води), а потім витягнути фільтр.

Фільтр слід спочатку очистити від сміття та чужорідних предметів, потім промити теплою водою. Не зайвим буде під час промивання прибрати з поверхні фільтра нальот бруду і відкладень - це все легко знімається посудиною губкою з абразивним шаром.

Крок 4.

Завершуємо процес огляду водостічної помпи. Можна посвітити ліхтариком отвір - якщо ви виявите сміття, видаліть його. Заради впевненості, що все в порядку, оберіть крильце - воно повинно легко обертатися.

Збираємо. Перевіряємо

Тепер ставимо все на своє місце. Фільтр вставляти потрібно обережно, акуратно, але щільно. Затягуємо пробку фільтра за годинниковою стрілкою. Не забуваємо про фіксуючий болт у моделях, про які було зазначено вище.

Щоб перевірити машину на можливий витік води з фільтра, підключаємо її до мережі та встановлюємо режим тестового полоскання. Сухо? Значить, все в порядку і можна закривати люк або панель.

Головне - регулярне обслуговування!

Наші інженери і співробітники колл-центру часто питають - як часто слід чистити водостічний фільтр? Тут все залежить від частоти прань та типу тканин. Якщо ви прасуєте кожен день, то рекомендується чистити фільтр щомісяця. Також слід пам'ятати, що вовняні та ворсові тканини швидше засмічують фільтр. Щодо речей, таких як пуховик із натуральним пухом або пір'яна подушка, їх слід чистити негайно після прання. Загалом виробники рекомендують чистити фільтр один раз у 2-4 місяці.

Антимікробні фільтри для холодильників прикріплюються до системи циркуляції повітря та поглиблюють шкідливі мікроорганізми та неприємні запахи. Головний недолік таких фільтрів - регулярна потреба в заміні. На відміну від спеціального покриття, яке не має терміну придатності. Таке покриття - це неорганічне сполука срібла товщиною від 60 до 100 мікрон. Йони срібла впливають на мікробів і не дозволяють їм розмножуватися.

Інші функції, які можуть знадобитися:

Зона свіжості - окрема камера у дорогих моделях або полиця з відкидною дверцятою в бюджетних, де температура наближена до 0°C. Це дозволяє довго зберігати свіжість м'яса, риби або овочів.

Захист від перепадів напруги - при тривалих викидах система відключає холодильник від мережі.

Швидке заморожування - температура в морозильнику знижується до -24°C, а продукти заморожуються швидше.

Зовнішній диспенсер дозволяє отримати холодну воду або лід, не відкриваючи холодильник.

Режим "Відпустка" при мінімальному навантаженні холодильника підтримує температуру на рівні +15°C, мінімізує споживання електроенергії і не дозволяє поширенню неприємних запахів, якщо господаря довго немає вдома.

Мультізона 2-в-1 - спеціальний відділ у холодильнику з регульованим температурним режимом, при цьому діапазон температур широкий - від -24°C до +10°C.

Конструкція "двері-в-двері" - спеціальний простір у дверцятах холодильника, де можна зберігати часто використовувані продукти харчування. При відкритті дверцята холодильної камери не наповнюється теплим повітрям і заощаджує електроенергію.

Багатоканальна система охолодження рівномірно розподіляє холодний повітря по камері та швидко відновлює нормальну температуру.

Це лише частина функцій. Є холодильники із захистом від дітей, домашнім баром, відділенням для сигар, із wi-fi управлінням, датчиками температури, контролем рівня вологості і так далі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...