• Головна
  • Роботу з нерухомим майном для житомирських банкірів спростять
15:30, 29 серпня 2013 р.

Роботу з нерухомим майном для житомирських банкірів спростять

Мін'юст спростив процес реєстрації нерухомого майна та отримання інформації про нього. Проблеми в цій сфері виникли на початку року , коли набув чинності закон "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Єдиною інформаційною системою , що містить відомості про права на нерухоме майно , їх обтяжень , а також про об'єкти та суб'єктів цих прав , став державний реєстр майнових прав на нерухоме майно ( держреєстр прав). У нього почали вносити інформацію з реєстру прав власності на нерухоме майно , держреєстру іпотек та єдиного держреєстру заборон на відчуження об'єктів нерухомого майна . Однак через спірних норм у банків виникли складності при реєстрації прав на нерухомість та її іпотеки.

Як пише Ліга.Бізнес, посилаючись на Коммерсант-Україна в матеріалі "Нерухомість застрягла між реєстрами " , для вирішення проблеми Мін'юст розробив законопроект N2049а , а також проект змін до постанови уряду N703/2011 . Цим документом планується визначити порядок використання даних державного реєстру іпотек та єдиного держреєстру заборон на відчуження об'єктів нерухомого майна, зокрема у формі витягів , при наданні інформації з нового держреєстру прав .

У разі відсутності даних у реєстрі реєстратор зможе покладатися на інформацію інших трьох баз даних. " Проектом запропоновано визначити , що держреєстрація припиненння обтяження нерухомості іпотекою проводиться нотаріусом одночасно із зняттям заборони, введеної під час опосвідчення договору іпотеки " , - йдеться у листі Мін'юсту до Національної асоціації банків ( НАБУ) .

Банкіри розраховують , що проект Мін'юсту дозволить спростити роботу з нерухомим майном за рахунок об'єднання декількох джерел інформації про обтяження в одному реєстрі та спрощення процедури отримання даних про обтяження .

Але не всі побажання банків враховані Мін'юстом. Зокрема , на пропозицію вказувати у виписках з реєстрів інформацію про наявність самовільного будівництва міністерство пояснило, що в держреєстрі прав такі дані не фіксуються . Виявлення незаконного будівництва здійснюється тільки за технічної інвентаризації , яка проводиться в основному за бажанням замовника. Це підвищує ризики банків .
.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...