• Головна
  • Режисер з Житомирщини зняв атмосферний документальний фільм про святкування Маланки, — ВІДЕО
МАЛАНКА
12:20, 10 січня
Надійне джерело

Режисер з Житомирщини зняв атмосферний документальний фільм про святкування Маланки, — ВІДЕО

МАЛАНКА

7 січня на ютуб-каналі Ukraїner опублікували документальний фільм «Маланка. Зберегти дім» про святкування Маланки в селі Іспас на Буковині.

Чим нас це зацікавило, окрім того, щоб доторкнутися до українських традицій та ще краще їх пізнати? А тим, що режисер цієї стрічки ніхто інший, як талановитий Микола Носок з Житомирщини. Він родом з Коростишева, якщо бути конкретнішими. А головний герой фільму — відомий український музикант та сопілкар гурту Kazka Дмитро Мазуряк.

Режисер з Житомирщини зняв атмосферний документальний фільм про святкування Маланки, — ВІДЕО, фото-1

Фото: Ukraїner. На фото Дмитро Мазуряк

«Маланка — народна назва святкування Нового року, що має дохристиянське коріння. Це непересічне зимове дійство захоплює своїм колоритом, настроєм і сенсами. Персонажі Василь і Маланка, Коза, Дід та Баба, Ірод, Чорт та інші ходять від хати до хати, щоб сповіщати про настання нового року, звеселяти людей та віншувати їм щастя. Маланкарі, які щороку самостійно готуються до цього свята, не тільки несуть світло, а й продовжують так давню українську традицію, що за радянських часів була суворо заборонена», - йдеться в описі до відео.

Довідково. Головний герой цієї документальної стрічки Дмитро Мазуряк — український музикант, сопілкар гурту Kazka, який виготовляє гуцульські музичні інструменти. Він родом із буковинського села Іспас, де вже 15 років поспіль продовжує традицію маланкування. Живучи в Києві, Дмитро щороку повертається до рідного краю і влаштовує там свято Маланки, адже це, за його словами, наповнює його, дає наснаги жити й творити, а ще укріплює невидимі зв’язки між поколіннями.

«У межах проєкту «‎Зимові свята» ми фіксували, як українців гуртує Різдво та Маланка, хоч традиції їх святкування можуть різнитися. У цьому ж фільмі хочемо розповісти, що мотивує містян повертатися в рідні села, як маланкування єднає громаду й чому люди охоче перевтілюються в чудернацьких персонажів», — розповідають творці цієї документальної стрічки.

Відео: Ukraїner

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#маланка #маланки #новини житомира #новини житомирщини #звичаї #традиції #культура #святкування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...