• Головна
  • Маркування електричного обладнання: що потрібно знати
Держпродспоживслужба
10:00, 10 лютого
Надійне джерело

Маркування електричного обладнання: що потрібно знати

Держпродспоживслужба
Маркування електричного обладнання: що потрібно знати

Про маркування електричного обладнання інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області:

«Відповідно до Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого ПКМУ від 16.12.2015р. № 1067 (далі - Технічний регламент), розробленого на основі Директиви 2014/35/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 26.02.2014 р. про гармонізацію законодавства держав-членів стосовно надання на ринку електричного обладнання, призначеного для використання в певних межах напруги, електрообладнання може бути надано на ринку України тільки у разі, коли після виготовлення відповідно до належної інженерної практики з питань безпечності, що застосовується в Україні, воно не становить загрози здоров’ю та безпеці людей, майну за умови належного монтажу, обслуговування та застосування за своїм призначенням».

У відповідності до вимог чинного законодавства маркування даної продукції повинне містити:

  • тип, номер партії чи серійний номер або інший елемент, який дає змогу його ідентифікувати;
  • виробники та імпортери зазначають своє найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу на електрообладнанні;
  • виробники та імпортери забезпечують супроводження електрообладнання інструкціями та інформацією про безпечність, складеними згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов. Зазначені інструкції та інформація про безпечність, а також будь-яке маркування повинні бути чіткими, зрозумілими та дохідливим;
  • якщо відповідність електрообладнання цілям, пов’язаним з безпечністю, була доведена зазначеною процедурою оцінки відповідності, виробники складають декларацію про відповідність і наносять знак відповідності технічним регламентам.

Слід зазначити, що до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом 90 календарних днів після його припинення або скасування дозволяється надання на ринку та/або введення в експлуатацію продукції, включеної до переліку продукції для цілей застосування деяких технічних регламентів, затвердженого постановою КМУ від 17.11. 2023р. № 1213, на яку поширюється дія затвердженого цією постановою Технічного регламенту, без наявності декларації про відповідність та без маркування знаком відповідності технічним регламентам.

Отже, купуючи електрообладнання, звертайте увагу на належне нанесення маркування та наявність повної необхідної інформації.

Головне управління

Держпродспоживслужби в Житомирській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#держпродспоживслужба #новини #новини житомира #новини житомирщини #інформація #події житомира #події житомирщини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...