![](https://s.0412.ua/section/logo/upload/pers/28/logo.png?20240727)
ЕКОЛОГІЯ
12:10, 8 лютого
Надійне джерело
На Житомирщині сформовано першу в Україні організацію водокористувачів у зоні осушення
ЕКОЛОГІЯ
На протидію засухам і зміні клімату аграрії відновлюють зрошення сільськогосподарських угідь. В Житомирській області сформовано перше об’єднання водокористувачів ОВК «Лесині джерела».
Створення таких об’єднань у подальшому стане поштовхом для інших у питанні розвитку меліоративних мереж. Про це повідомляє Житомирська обласна військова адміністрація.
Ініціатором її створення стало фермерське господарство «Аделаїда», яке вирощує сільськогосподарські культури у Звягельському районі Житомирської області. Мотивуючи своє рішення, представники фермерського господарства зазначають, що ті культури, які ними вирощуються, є вимогливими до вологи та потребують необхідності здійснення водного регулювання на полях протягом усього періоду вирощування.
Осушувально-зволожувальні системи, однією з яких є Теснівська – це системи подвійного регулювання, що поєднують функції осушення та зрошення. Це дозволяє регулювати водно-повітряний режим ґрунту не лише відведенням поверхневих вод та зниженням рівня ґрунтових вод, а й подачею води для зволоження ґрунту в періоди з недостатньою для розвитку посівів кількістю опадів.
Набуття права самостійного управління інфраструктурою Теснівської осушувальної системи новоствореною ОВК надасть можливість аграріям суттєво збільшити площі сільськогосподарських земель з регульованим водним режимом, дозволить гарантовано отримувати стабільні врожаї картоплі, гречки, пшениці, ріпака тощо. А також дасть змогу залучати інвестиції у сферу водокористування та застосовувати нові енерго- та водоощадливі технології.
Довідково. Площа осушення Теснівської осушувальної системи складає 4197,3 га, з них 2905,1 з гончарним дренажем. Також до системи належать 68 гідротехнічних споруд, а протяжність каналів водогосподарської мережі складає 109,7 км.
Житомирська ОВА
![На Житомирщині сформовано першу в Україні організацію водо..., фото-1 На Житомирщині сформовано першу в Україні організацію водокористувачів у зоні осушення, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
24 липня
Як обміняти старий блендер на новий перфоратор зі знижкою: умови Trade-in від Dnipro-M
Новини компаній
13:00
23 липня
Оголошення
09:33, 25 липня
1
10:07, 25 липня
4
16:52, 18 липня
19:38, 24 липня
2
live comments feed...