• Головна
  • Житомирщина: фахівці назвали поширені порушення на об’єктах водопостачання
Держпродспоживслужба
17:32, 9 лютого
Надійне джерело

Житомирщина: фахівці назвали поширені порушення на об’єктах водопостачання

Держпродспоживслужба
Житомирщина: фахівці назвали поширені порушення на об’єктах водопостачання

Державний нагляд за об’єктами водопостачання та водовідведення у 2023 році!

Питання щодо забезпечення населення якісною та безпечною питною водою є одним із пріоритетних у діяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Незважаючи на військову агресію російської федерації проти України, спеціалістами територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області протягом 2023 року активно продовжувалася робота щодо обстеження об’єктів централізованого, нецентралізованого водопостачання та об’єктів водовідведення в складі комісій.

«За активної співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування протягом минулого року спеціалісти районних та Житомирського міського управлінь прийняли участь в роботі 172 комісій щодо проведення обстеження об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання. В ході роботи комісій було перевірено дотримання вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» на 557 об’єктах водопостачання, з яких 232 – централізованого і 325 – нецентралізованого водопостачання. За результатами обстежень на 285 об’єктах (51,1%) – виявлені порушення вимог санітарного законодавства», - йдеться в повідомленні.

Зокрема, на об’єктах централізованого водопостачання мали місце випадки несвоєчасного проведення виробничого контролю безпечності та якості питної води, виявлені порушення:

  • в організації та облаштуванні зони санітарної охорони 1-го поясу джерела підземного водопостачання,
  • відсутності або неефективного функціонування станцій знезалізнення води,
  • знезаражуючих установок, незадовільного санітарно-технічного стану приміщень водоочисних споруд,
  • відсутності паспорту радіаційної безпеки на артезіанські свердловини,
  • недостатнього запасу дезінфікуючих засобів,
  • несвоєчасності проведення періодичних профілактичних медоглядів працівниками підприємств водопостачання та відсутності засобів індивідуального захисту у працівників водоочисних споруд.

«При обстеженні нецентралізованих джерел водопостачання встановлено, що частина громадських криниць утримувалася в незадовільному санітарно-технічному стані, порушувалися вимоги щодо їх облаштування та утримання, не проводилося механічне очищення та дезінфекція, не здійснювався періодичний контроль безпечності та якості питної води, відсутні санітарні паспорта на джерела нецентралізованого водопостачання.

З метою усунення порушень вимог санітарного законодавства на об’єктах водопостачання, забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення і реалізацію заходів, спрямованих на профілактику інфекційних хвороб, які передаються через неякісну питну воду, на адресу суб’єктів господарювання та органів місцевого самоврядування спеціалістами служби було направлено 368 рекомендаційних листів щодо вжиття необхідних заходів та здійснення лабораторних досліджень якості питної води.

Окрім того, при проведених обстеженнях спеціалістами Держпродспоживслужби області розповсюджувалися пам’ятки, проводилися бесіди, надавалися роз’яснення щодо вимог з облаштування і експлуатації колодязів, каптажів тощо», - додають в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Телефон «гарячої лінії» – 43-18-42

Урядова «гаряча лінія» – 1545

Цілодобова гаряча телефонна лінія, яка здійснює прийом звернень громадян з питань, що відносяться до компетенції Держпродспоживслужби.

Головне управління

Держпродспоживслужби в Житомирській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#держпродспоживслужба #новини #новини житомира #новини житомирщини #інформація #події житомира #події житомирщини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...