• Головна
  • До магазину з домашніми улюбленцями — зась?
13:21, 21 лютого
Надійне джерело

До магазину з домашніми улюбленцями — зась?

До магазину з домашніми улюбленцями — зась?

Чи є доречним перебування домашніх тварин в закладах торгівлі, особливо харчовими продуктами? Останнім часом до Держпродспоживслужби надходить значна кількість звернень від громадян з таким питанням. Це порушення законодавства чи ні?

Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

«Нагадуємо, що оператори ринку зобов’язані забезпечувати дотримання норм Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» щодо гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу.

Держпродспоживслужба, відповідно до покладених на неї завдань, здійснює державний нагляд (контроль) щодо безпечності та окремих показників якості харчових продуктів у межах повноважень, передбачених законодавством.

Статтею 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» визначено, що фізичні та юридичні особи, які утримують домашніх тварин, зобов'язані дотримуватися вимог нормативно-правових актів, зазначених у статті 2 цього Закону, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин», - йдеться в повідомленні.

Цим же законом передбачено, що правила утримання домашніх тварин установлюються органами місцевого самоврядування.

Наприклад, в Києві, згідно з пунктом 5.7 глави 5 Правил утримання домашніх собак та котів в м. Києві, затверджених рішенням Київради від 25 жовтня 2007 року № 1079/3912 не дозволяється приводити тварин (крім собак-поводирів) у приміщення магазинів і кафе (крім спеціалізованих магазинів для тварин), об'єктів громадського харчування, установ охорони здоров'я, освіти та культури, на територію дитячих та спортивних майданчиків.

Водночас відповідно до частини першої статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення правил утримання собак і котів, зокрема утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами. Протоколи про такі правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів Національної поліції.

Тобто, рішення про заборону або дозвіл відвідування у супроводі домашніх улюбленців громадських закладів приймають органи місцевого самоврядування, на офіційних вебпорталах яких можна ознайомитись з відповідними правилами.

Фото: Freepik

Головне управління

Держпродспоживслужби в Житомирській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#держпродспоживслужба #новини #новини житомира #новини житомирщини #інформація #події житомира #події житомирщини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...