• Головна
  • Одна з найпопулярніших мисливських тварин Європи!
14:16, 27 лютого
Надійне джерело

Одна з найпопулярніших мисливських тварин Європи!

У лісових масивах філій Столичного лісового офісу доволі часто можна зустріти сарну європейську, або козулю – одну з найпопулярніших мисливських тварин Європи.

Іноді її ще помилково називають «дикою козою» через схожість за розміром та деякими рисами поведінки, однак насправді це – маленький олень витонченої статури з коротким тулубом, що має стрункі тонкі ноги та невеликі роги.

Про це повідомляє Столичний лісовий офіс ДП «Ліси України».

Взимку козулі об'єднуються у стада і тримаються разом, щоб полегшити пошук їжі під снігом та захищатися від хижаків. Нещодавно одну з таких груп тварин вдалося зафіксувати на Житомирщині.

Козулі живуть переважно у широколистяних та змішаних лісах. Також полюбляють селитися в тих місцях, де просторі галявини межують з чагарниками. Ці тварини дуже пильні й обережні: завдяки неймовірно тонкому слуху та нюху вони можуть відчути хижака задовго до того, як він з'явиться в полі зору. При небезпеці пересуваються переважно стрибками, причому за один стрибок вони можуть подолати відстань 5-6 метрів.

Аби допомогти тваринам пережити холодну пору року, єгерські служби філій Столичного лісового офісу завчасно заготовили корми й систематично поновлюють їх запаси на спеціально облаштованих майданчиках. Як зазначають лісівники, козулі регулярно відвідують місця підгодівлі. Особливо полюбляють солонці - джерело солі, що є надзвичайно цінним мікроелементом в раціоні харчування диких тварин.

В останні роки фахівці фіксують збільшення популяції козуль у мисливських угіддях Столичного лісового офісу. Під час цьогорічного зимового обліку тут нарахували на 370 особин більше, ніж торік.

Фото: В'ячеслав Міщенко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#столичний лісовий офіс #лісівники #новини житомира #новини житомирщини #ліси #ліси житомирщини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...