13:38, 11 березня
Надійне джерело
Понад 80% громад Житомирщини розробляють або вже затвердили стратегічні документи розвитку
За друге півріччя 2023 року загальна кількість територіальних громад, які охоплені процесом стратегічного планування, збільшилась з 1283 до 1314 громад (до 91%).
Про це свідчать дані моніторингу стану розроблення та затвердження стратегічних документів, проведеного Міністерством відновлення, інформує Житомирська обласна військова адміністрація.
«Стратегії розвитку є основою регіонального відновлення. Це ключовий планувальний документ і головний орієнтир для розвитку громад на найближчі роки.
Визначити стратегічні цілі, розробити план заходів, скласти перелік ключових проєктів, показників й інструментів моніторингу, спираючись на сучасні методики – все це є непростим, але вкрай важливим завданням.
І той факт, що більшість громад розробляють або вже затвердили свої стратегії, свідчить про їхню стійкість та спроможність до відновлення», – зазначила заступниця Міністра розвитку громад територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.
Зокрема 84% територіальних громад Житомирської області розробляють або вже затвердили стратегічні документи, з них 48 % вже оформили документи розвитку, а 36 % у стадії розробки.
Міністерство реалізує низку заходів, покликаних покращити стратегічне планування на місцевому рівні:
- Напрацювання змін до наявної архітектури планувальних документів. Мета — зменшити кількість дублюючих документів, а також синхронізувати стратегічне, бюджетне та просторове планування на принципах інклюзивності, субсидіарності та орієнтації на верифіковані дані.
- Це дозволить спростити та підвищити якість підготовки і реалізації стратегічних документів для територіальних громад.
- Розробка Геоінформаційної системи регіонального розвитку (ГІС) — розумного цифрового інструмента, який дозволить перевести процес стратегічного планування у цифрове середовище з можливістю використання зручних шаблонів, налаштування показників моніторингу, залучення громадськості та бізнесу до розробки та реалізації стратегій розвитку та планів заходів до них.
- Оновлення методичних рекомендацій щодо розробки, затвердження, реалізації, моніторингу та оцінювання стратегій розвитку. Основний фокус — на ефективних сучасних інструментах аналізу та планування, з врахуванням кращих практик ЄС та принципів управління публічними інвестиціями.
Важливу роль у підготовці стратегічних документів відіграє співпраця з міжнародними партнерами, агенціями регіонального розвитку, громадськими організаціями тощо.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
15:40
4 жовтня
Оголошення
13:27, 26 вересня
17:12, 26 вересня
4
10:49, 25 вересня
26
17:13, 25 вересня
17:54, 3 жовтня
live comments feed...