Новини компаній
15:30, 21 березня
Що ми називаємо апатією?
Новини компаній
Апатія - це стан або відсутність мотивації чи інтересу до різних аспектів життя, зазвичай пов'язаний зі станом дискомфорту або безнадійності, що може призвести до депресії. Спостерігається когнітивна та афективна байдужість до більшості стимулів, а бажання діяти впадає в очі своєю відсутністю. У цьому ви можете розраховувати на наш центр психологів, що спеціалізуються на депресії: https://aboutu.live/
З іншого боку, основними характеристиками цього симптому є згладжування або афективне притуплення, відсутність наполегливості та зменшення кількості власних думок та поведінки.
Таким чином, не тільки втрачається ініціатива в більшій чи меншій мірі, але й зв'язок подій з емоціями відбувається на нижчому рівні. Це може призвести до того, що людина знижує свою продуктивність і рівень зусиль при виконанні різних видів поведінки, що, в свою чергу, призводить до демотивації особистості. Коли апатія досягає максимального рівня, який заважає нам діяти нормально, ускладнює прийняття рішень або унеможливлює початок або продовження виконання завдань, це називається абулією.
Апатію можна зустріти в первинній формі як синдром, без обов'язкової наявності пов'язаного з нею розладу. Але, як правило, вона вважається симптомом, що вказує на інші розлади, як психічні, так і фізичні.
Причини апатії
Апатія може мати низку різних причин, як біологічних, так і екологічних.
Біологічні причини
На церебральному рівні існує кореляція між наявністю апатії та змінами у зв'язку між лобовою часткою і базальними гангліями, що пояснює труднощі у зв'язку між емоціями та мисленням, а також зниження поведінкової ініціативи. Ще однією помітною асоціацією з апатією є наявність ураження дорсолатеральної префронтальної та асоціативної областей. Ці ураження можуть пояснювати появу апатії при різних фізичних і психологічних розладах, таких як деменція.
Екологічні причини
На рівні навколишнього середовища апатію виявляють у людей, які перебувають у постійному стресі або піддаються аверсивній стимуляції. Відсутність достатнього позитивного підкріплення також може призвести до погіршення здатності цікавитися навколишнім середовищем. Існування установки на безпорадність і депресогенних моделей мислення з негативним поглядом на себе також сприяє погіршенню настрою і мотивації людини, що призводить до апатії і навіть абулії.
Різні пов'язані з апатією розлади
Апатія є дуже частим симптомом різних розладів, як органічних, так і психологічних. Давайте розглянемо деякі з них:
- Депресія
- Деменція
- Тривога, стрес і негативний або травматичний досвід
- Анемії
- Інфекції та серйозні захворювання
Лікування
Апатія - це симптом, лікування якого значною мірою залежить від аспектів або розладів, що його викликають. Але на загальному рівні можна визначити різні тактики:
Психологічна терапія
У терапії апатичній людині зазвичай допомагають стратегії, які допомагають їй сформулювати правдоподібні та досяжні цілі, спочатку з певною легкістю, а з часом вимагаючи все більше зусиль. Когнітивна реструктуризація також може бути ефективною для зміни можливих дисфункціональних переконань, які можуть впливати на погляд людини на світ і на саму себе. Загалом, підвищення самооцінки та виконання приємних завдань також приносить велику користь. З цим всім може допомогти психологи онлайн.
Зміна способу життя
Оскільки стрес і негативний досвід можуть бути іншими причинами апатії, важливе значення має також управління часом. Ось чому необхідно сприяти створенню спеціальних графіків, які залишають місце для відпочинку, а також виконувати різні вправи і техніки, які сприяють цьому.
Психотропні препарати
На фармакологічному рівні використання різних анксіолітичних або антидепресивних препаратів, таких як СІЗЗС, може бути дуже корисним. Інші препарати, які допомагають поліпшити циркуляцію нейромедіаторів, таких як норадреналін і дофамін, також ефективні. Але тільки за призначенням лікаря. Наша стаття "Депресія, або великий депресивний розлад" може допомогти вам у вирішенні цієї проблеми.
Більше про те як позбутися апатії читайте в матеріалі: Повний заряд: 6 кроків як позбутися апатії
Висновки
Кажуть, що апатія схожа на прокляття, що коли вона вас наздоганяє, то не відпускає, а потім притупляє ваше життя, притупляє бажання і навіть почуття. Це стан, коли демотивація руйнує розум, коли зникають ілюзії і навіть болить тіло. Нам бракує енергії та бажання, ми наче в'язні абсолютної фізичної та ментальної тупості.
Більшість з нас не раз переживали такий стан душі. Треба сказати, що апатія - це насправді вимір, який складається з кількох сфер, адже її вплив сягає майже кожного фрагменту нашого буття. Це демотивація, втома, розчарування, смуток?
Ці психологічні, емоційні та фізичні процеси часто сприймаються як одна з найнеприємніших ситуацій, з якими ми можемо зіткнутися в житті. Ніхто не повинен перебувати в цій ситуації довше, ніж це необхідно, тому знання причин апатії та способів її подолання може бути дуже корисним.
Більшість з нас в якийсь момент життя були невмотивованими, не мали бажання чи ентузіазму щось робити, незважаючи на те, що ми повинні це робити. Хоча ми діємо і виконуємо те, що повинні, але робимо це з дуже низьким рівнем мотивації та зацікавленості, наче роботи.
Такі щоденні рутинні дії є прикладом одного з найнеприємніших почуттів - апатії.
Якщо вона посилюється занадто сильно, відсутність мотивації може призвести до фізичних і психологічних проблем.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:50
Вчора
15:49
7 жовтня
12:00
7 жовтня
Оголошення
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
live comments feed...