• Головна
  • Проблеми сну у дітей: в чому причини і що робити?
Новини компаній
10:03, 22 березня

Проблеми сну у дітей: в чому причини і що робити?

Новини компаній
Проблеми сну у дітей: в чому причини і що робити?, фото-1

Усі батьки мріють про спокійні ночі та міцний сон свого малюка. Адже якісний сон — основа для здоров'я, гарного самопочуття та настрою дитини. Та на жаль, у дітей нерідко виникають проблеми зі сном, а батьки дуже переживають з цього приводу. У цій статті ми розберемо основні причини поганого сну у малюків і дамо деякі рекомендації для розв'язання цієї проблеми.

Чому дитина погано спить?

Проблеми зі сном у дітей можуть виникати з різних причин: від фізіологічних до емоційних. Малюка можуть турбувати болі в животику або тривожність, йому може не підходити режим дня, або він, наприклад, просто хоче ще погратися, а не відпочивати.

Проте ось що пише психологиня Марія Сичинська про особливості сну у маленьких діток: “...Дитячий сон зовсім не подібний на дорослий. У дорослої людини є поступові спуски та підйоми, а у дітей є лише 2 швидкості сну: «тихий сон» та «активний сон». Обидві ці швидкості закладаються ще в утробі матері. Тому часті пробудження – це нормально для дітей. Лише протягом декількох років дитина буде переходити до “дорослого” сну”.

Тому батькам не слід занадто перейматися частими пробудженнями дитини. Але якщо дитина час від часу вередує під час вкладання, поводиться дуже активно перед сном, і батьки помічають, що вона дійсно не висипається, то ось декілька корисних порад:

Створіть комфортні умови для сну

Переконайтеся, що кімната, в якій спить ваша дитина, тиха, прохолодна і затишна. Створіть комфортну, приємну атмосферу в спальні. Регулярно провітрюйте кімнату, підтримуйте оптимальну температуру та рівень вологості повітря.

Подбайте про психологічний комфорт дитини

Багато дітей відчувають страх перед сном, який може призвести до проблем із засинанням і частих пробуджень серед ночі. Через це психологи радять читати дітям добрі історії перед сном, щоб зняти негативні емоції та допомогти їм розслабитися. Крім того, поступово створюйте певні приємні ритуали, які допомагатимуть малюкові заспокоїтися і готуватися до відпочинку.

Встановіть комфортний режим дня

Більшість дітей віддають перевагу стабільності та передбачуваності, і це нормально. Тому постарайтеся встановити режим дня, який буде узгоджений з біологічними ритмами дитини. Поступово привчайте дитину до одного й того ж часу для відходу до сну і пробудження. Регулярний розпорядок бадьорості та сну допоможе налаштувати організм на правильний режим і дасть змогу засинати і прокидатися вчасно.

Отримати більше корисної інформації про те, що робити, якщо малюк погано спить, можна на сайті - https://sychynska.com/tag/son/. У своїх статтях експертка з дитячо-батьківських стосунків детально описує основні причини проблем сну в дітей, а також дає практичні поради та пропонує ефективні стратегії, які допомагають повернути спокійний і регулярний сон малюкам.

Також пам'ятайте, що кожна дитина унікальна, тому може знадобитися час і терпіння, щоб знайти найкращий підхід саме до вашого малюка. Регулярно спілкуйтеся з педіатром і дотримуйтесь корисних порад психологів — і у вашої дитини буде спокійний, здоровий, тихий сон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...