Новини компаній
14:05, 28 березня

Які бувають паяльні станції

Новини компаній
Які бувають паяльні станції, фото-1

Для роботи з дрібними друкованими платами можливостей звичайного паяльника буває недостатньо. Щоб обережно монтувати мініатюрні елементи схеми, краще використовувати паяльну станцію. Цей прилад вирізняється розширеним функціоналом – тут можна регулювати параметри нагріву та вимірювати температуру жала.

Сучасні паяльні станції бувають різних типів. Про те, чим вони відрізняються та в яких роботах використовуються, – далі у статті.

Контактні

Контактними називають станції, обладнані класичним паяльником. Процес монтажу у таких приборах відбувається завдяки прямому контакту жала з елементами плати. За способом нагрівання розрізняють імпульсні та індукційні моделі. У першому варіанті жало нагрівається лише при контакті з деталлю, у другому – необхідна температура підтримується постійно.

До окремої підкатегорії належать контактні станції для безсвинцевого паяння. Такі прилади обладнані особливо потужними нагрівачами (75-160 Вт) та підходять для роботи з металами, що мають високу температуру нагріву, – вісмутом, міддю, цинком, сріблом, індієм, золотом.

Термоповітряні

Станції цього типу призначені для безконтактної пайки. Термоповітряний прибор стане у пригоді, коли робота з радіодеталями потребує особливої делікатності. Часто такі станції використовують для монтажу SMD-компонентів – конденсаторів, роз’ємів, резисторів тощо.

Замість класичного паяльника, термоповітряна станція обладнана спеціальним феном, що подає гаряче повітря на ділянки схеми. Завдяки тому, що пайка відбувається безконтактним шляхом, ризик пошкодити дрібні деталі зводиться до мінімуму. Деякі прибори мають розширений функціонал – у їхній конструкції присутні як термофен, так і контактний паяльник. Переглянути різні моделі станцій та порівняти їхні характеристики можна у каталозі - https://expert-pro.com.ua/payalnye_stantsii/.

Інфрачервоні

Для паяння складнодоступних елементів мікросхем часто використовуються інфрачервоні станції. Такі прибори вирізняються точною динамікою нагріву та можливістю його регулювання завдяки спеціальним контролерам.

Працює ІЧ-станція завдяки інфрачервоному випромінюванню від лампи розжарювання, галогенового джерела або керамічного нагрівача. Наявність нижнього переднагрівача у деяких моделях дозволяє рівномірно нагрівати мікросхему, щоб уникнути її деформації.

Додаткові функції

Стандартна паяльна станція складається з блоку управління та паяльника одного з вищеописаних типів. На блоці знаходяться кнопка живлення та регулятори, опції яких відрізняються залежно від моделі. Прибори з додатковими функціями можуть передбачати:

  • вибір режиму вимірювання нагріву;
  • блокування температури за допомогою паролю;
  • встановлення сигналізації для контролю температури в зазначеному діапазоні.

У деяких паяльних станціях можна увімкнути запам’ятовування температури, щоб надалі повертатися до встановлених налаштувань. Відсмоктувач, що усуває залишки припою, дозволяє паяти з максимальною акуратністю, а наявність переднагрівача плати знижує ризик її деформації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...