• Головна
  • У житомирському ботанічному саду встановили пам’ятний знак 95-ки, який вирізав із колоди 300-річного дуба Іван Халус
10:28, 10 квітня
Надійне джерело

У житомирському ботанічному саду встановили пам’ятний знак 95-ки, який вирізав із колоди 300-річного дуба Іван Халус

Іван Халус – майстер дерев’яних скульптур із багаторічним досвідом, неодноразовий учасник та переможець вітчизняних і міжнародних конкурсів й фестивалів дерев’яних скульптур. Його вироби можна знайти у різних куточках України.

Один із них – емблема 95 бригади, яку вирізав бензопилою із колоди 300-річного дуба в травні минулого року на території Шодуарівського парку в Житомирі, а також викарбував імена і позивні загиблих десантників, назви населених пунктів, де точилися жорстокі бої у період повномасштабної війни.

Читайте також: Піший марафон з Долина до Житомира: ветеран «Скульптор» збирає понад 700 тисяч гривень на потреби побратимів з 95-ї бригади

Саме у складі 95-бригади Іван Халус (позивний «Скульптор») виконував бойові завдання на Слов’янському та Ізюмському напрямках (поблизу сіл Кам’янка, Долина, Довгеньке, Сулигівка), але у квітні 2022-го його група потрапила під ворожий обстріл, внаслідок чого отримав поранення і травми, після яких проходив тривале лікування і реабілітацію в Краматорську, Дніпрі, Львові, Трускавці, Житомирі, Києві та був комісований з виключенням із військового обліку (ІІ група інвалідності).

Після цього чоловік зайнявся волонтерською діяльністю – збирає кошти, купує необхідні прилади для потреб побратимів 95 бригади. Власне, з цією метою кілька разів відправлявся у благодійні марафони пішки одразу через кілька областей країни, паралельно акумулюючи кошти на допомогу десантникам.

Тривалий час пам’ятний знак, який виготовив майстер у Житомирі, стояв у парку, а днями його перевезли і встановили на центральній алеї Ботанічного саду Поліського національного університету. Про це повідомив ректор Олег Скидан, зазначивши, що постамент потребує часткового відновлення зовнішнього оформлення, що буде виконано найближчим часом.

Читайте також: Іван Халус показав готову скульптуру, основою якої стала колода з 300-річного дуба, — ФОТО

До слова, місце для виробу ветерана війни було обрано не випадково, адже саме у Ботанічному саду, який відкритий для відвідувачів щовихідних з 10.00 до 16.00, встановлено скриньку по збору коштів для військових-земляків із 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗСУ.

Це спільна ініціатива студентського самоврядування університету та представників бригади. До слова, вже було зібрано таким чином понад 80 тисяч гривень (відвідувачі за бажанням лишають будь-яку суму), за які придбали і передали десантникам FPV-дрони й акумулятори до них.

Поліський національний університет запрошує житомирян та гостей міста приходити у Ботанічний сад – споглядати красу природи, знайомитися з унікальною рослинною колекцією та червонокнижними чорними лебедями, на власні очі побачити роботу майстра дерев’яних скульптур, а також донатити на допомогу захисникам.

Пресслужба Поліського національного університету

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ботанічний сад #ботсад #новини житомира #новини житомирщини #поліський університет #пригоди #події #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...