• Головна
  • Скільки пам’яток є на Житомирщині?
14:01, 17 квітня
Надійне джерело

Скільки пам’яток є на Житомирщині?

Скільки пам’яток є на Житомирщині?

Починаючи із 1983 року увесь цивілізований світ відзначає Міжнародний День пам’яток і визначних місць (International Day For Monuments and Sites).

Це свято було засновано завдяки ініціативі Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (IKOMOC) та впроваджено рішенням Генеральної Асамблеї ЮНЕСКО, розповідають в Житомирському обласному краєзнавчому музеї.

Читайте також: У Житомирі парк ім. Гагаріна перейменували на честь барона де Шодуара

«23.09.1999 року, з метою збереження та належного утримання пам’яток, передачі історичної пам’яті майбутнім поколінням, популяризації української національної спадщини, Указом Президента День пам’яток України було визначено проводити спільно з міжнародною спільнотою саме 18 квітня, в Міжнародний День пам’яток та визначних місць.

Згідно до відомостей, наданих управлінням культури та туризму Житомирської ОВА, станом на 01.01.2024 р. на території нашої області налічується: 3463 пам’ятки. З них: історії – 2286, археології - 832, монументального мистецтва - 29,архітектури та містобудування – 316», - йдеться в повідомленні.

За словами краєзнавців, до Державного реєстру нерухомих пам’яток України занесено 264 пам’яток. З них: археології - 72 (12 - за категорією національного значення, 60 - місцевого), історії – 85 (3 - національного, 82 – місцевого значення), монументального мистецтва - 10 (всі місцевого значення) та 91 пам’ятка архітектури та містобудування за категорією місцевого значення.

Читайте також: Більше не Гагаріна: на колонаді в Шодуарівському парку демонтували літери старої назви

«На облік за категорією «щойно виявлені» взято 1094 пам’ятки, з них: 497 пам’яток археології, 566 – історії, 18 – монументального мистецтва, 2 - науки і техніки, 11- архітектури та містобудування.

Відповідно до наказу МКІП №262 від 08.04.2024 р. 45 пам’яток області визнано такими, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України», - підсумовують в краєзнавчому музеї.

с.н.с. Жанна Задерій

Житомирський обласний краєзнавчий музей

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пам’ятки #архітектура #визначні пам’яток #визначні місця #краєзнавчий музей #музеї #новини житомира #новини житомирщини #краєзнавство
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...