• Головна
  • Нові виклики у пожежонебезпечний сезон: спільні навчання лісівників та рятувальників
10:03, 2 травня
Надійне джерело

Нові виклики у пожежонебезпечний сезон: спільні навчання лісівників та рятувальників

З настанням теплої весняної погоди зростає ризик виникнення лісових пожеж. Вітряна та суха погода, різке підвищення температури, низька вологість повітря – усі ці фактори сприяють швидкому поширенню вогню в лісових масивах.

Про це повідомляє Столичний лісовий офіс ДП «Ліси України»

«Саме тому ми мобілізовуємо всі сили і засоби для оперативного реагування та гасіння пожеж.

В філіях ДП «Ліси України» Житомирщини і Київщини проводиться комплекс протипожежних заходів, який дозволяє запобігти виникненню 90% загорянь. На сьогодні функціонує 43 лісопожежні станції з необхідним обладнанням, зокрема понад 1500 одиниць пожежних автомобілів, лісопожежних модулів, тракторів, автоцистерн тощо.

Створено понад 1200 водойм, що забезпечує пожежні бригади водою у безпосередній близькості до можливої пожежі. Цього року планується облаштувати понад 5 тисяч кілометрів нових мінералізованих смуг та провести догляд за вже існуючими на території більш ніж 19 тисяч кілометрів. Завдяки цим смугам значно сповільнюється поширення полум'я, а лісівники можуть локалізувати загоряння на невеликій ділянці», - йдеться в повідомленні.

Система з 114 веж з камерами відеоспостереження покриває велику територію лісів і дозволяє точно та швидко визначити координати загоряння. Очищення лісу від сухостою та вирубка хворих дерев також є необхідною складовою підготовки, адже саме суха трава, гілки та дерева є основним джерелом для швидкого поширення вогню.

Для відпрацювання спільних дій під час гасіння лісових пожеж, лісівники Столичного лісового офісу провели спільні навчання на Житомирщині зі співробітниками ДСНС та комунальним підприємством «Житомироблагроліс». В ході навчань відпрацьовуються сценарії розвитку пожеж, які були підготовлені на основі реальних загорянь протягом останніх років. Лісівники допомагають рятувальникам краще орієнтуватися на місцевості та супроводжувати до важкодоступних куточків лісового масиву.

«Під час цих навчань лісівники ДП «Ліси України» активно застосовували сучасну протипожежну техніку та спорядження. Зокрема, були задіяні нові пожежні автомобілі підвищеної прохідності, які дозволяють дістатися до віддалених та важкодоступних ділянок лісу. Крім того, працювали рейдові бригади, оснащені ранцевими вогнегасниками та іншим необхідним інвентарем для швидкої локалізації вогню. Також було залучено спеціалізовану техніку для прокладання мінералізованих смуг», - розповідають лісівники.

Жодну лісову пожежу не можна недооцінювати, вогонь здатний стрімко розповсюджуватися на величезні площі, а відтак – загрожувати і населеним пунктам неподалік. Знання особливостей лісових територій, наявних під'їзних шляхів і водойм дуже важливі для оперативного гасіння пожежі.

Основна мета спільних навчань – закріпити та відпрацювати дії в нових умовах та з урахуванням нових факторів, особливо в місцевостях, забруднених вибухонебезпечними предметами. Не зважаючи на заборону відвідування лісів в умовах війни, саме людський фактор призводить до виникнення численних загорянь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дснс #пожежа #новини житомира #новини житомирщини #рятувальники #вогнеборці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...