![](https://s.0412.ua/section/logo/upload/pers/28/logo.png?20240727)
ЦВИНТАРІ ЖИТОМИРА
15:00, 9 травня
Надійне джерело
Хто покоїться на Вільському кладовищі в Житомирі?
ЦВИНТАРІ ЖИТОМИРА
![Хто покоїться на Вільському кладовищі в Житомирі? Хто покоїться на Вільському кладовищі в Житомирі?](/dist-assets/images/cap.jpg)
На Вільському кладовищі в Житомирі поховані понад 2000 воїнів Другої світової, які визволяли наше місто. Зокрема, тут розміщені могили Василя Максютова, Василя Жуйка, чиї імена носять житомирські вулиці.
Також на кладовищі є могили героїв Радянського Союзу, які, зокрема, визволяли українські міста. Серед них і Житомир. Їх могили визнані пам'ятками історії місцевого значення. До них належить і могила славетного героя-білоруса гвардії капітана Гавриїла Манеги. Його ім'ям свого часу хотіли назвати одну зі шкіл Житомира. Напис на його могилі:
Читайте також: Що ви могли не знати про видатного житомирянина Бориса Тена
«Загинув героїчною смертю в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників за свободу і незалежність нашої Батьківщини»
Скромний напис на одній з могил повідомляє, що тут похований майор гвардії Василь Семенович Жуйко. Його ім’ям названо вулицю у Житомирі, на якій він загинув. Він одним з перших увірвався у місто і загинув в бою біля Бердичівського мосту через річку Тетерів.
Міст, за який вів бій майор Жуйко, був зруйнований у 1943 році німцями, які відступали з Житомира. Але одразу після звільнення всього міста його побудували заново, а у 1957 році реконструювали.
У 1974 році на знак вічної пам'яті Василя Жуйка споруджена пам'ятна плита героєві, яка знаходиться на вулиці, що носить його ім'я.
Ще одна могила має напис:
«Підполковник Максютов Василь Олександрович - командир полку, який звільняв Житомир»
Василь Максютов був командиром 807 стрілецького полку 304 стрілецької Житомирської дивізії. Полк під його командуванням одним з перших, подолавши супротив гітлерівців, прорвався до північно-західної частини Житомира.
![Хто покоїться на Вільському кладовищі в Житомирі?, фото-6 Хто покоїться на Вільському кладовищі в Житомирі?, фото-6](/dist-assets/images/cap.jpg)
Також напис на одній з могил свідчить:
«Тут спочивають воїни-визволителі Житомирщини від нацистських загарбників, які померли від ран та хвороб у військових шпиталях Житомира. Вічна слава, вічний спокій Героям! Від вдячних житомирян»
![Хто покоїться на Вільському кладовищі в Житомирі?, фото-7 Хто покоїться на Вільському кладовищі в Житомирі?, фото-7](/dist-assets/images/cap.jpg)
За могилами доглядають комунальники. В дні пам'яті сюди приносять квіти. Важливо, щоб інформацію про героїв, які віддали свої життя за наше місто і наш край, знала молодь. Щоб тут, наприклад, проводилося більше екскурсій. Адже саме ці люди, які покояться на згаданому вище цвинтарі, є прикладом патріотизму і для сучасних героїв, котрі сьогодні віддають свої життя за Україну!
Андрій Козаченко для 0412.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
24 липня
Як обміняти старий блендер на новий перфоратор зі знижкою: умови Trade-in від Dnipro-M
Новини компаній
13:00
23 липня
ТОП новини
Оголошення
13:13, 21 липня
17:03, 19 липня
16:17, 22 липня
6
live comments feed...