• Головна
  • Без пандуса та з неробочими підйомниками: у Житомирі аптеки перевіряють на безбар'єрність
12:41, 10 травня
Надійне джерело

Без пандуса та з неробочими підйомниками: у Житомирі аптеки перевіряють на безбар'єрність

Під час моніторингу Держлікслужби виявлено відустність пандуса та неробочі підйомники в аптеках міста Житомира.

Також зафіксовано, що лікарі Психоневрологічного диспансеру не виписують електронні (паперові) рецепти на психотропні лікарські засоби. Це викликає обурення пацієнтів через неможливість отримати ліки.

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці Держлікслужби у Житомирській області.

Тривають перевірки Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Житомирській області аптек Житомира. 8 травня керівник Держлікслужби в області відвідала аптечні мережі у місті Житомирі, також ті, що розташовані на території КП "Лікарня №1" ЖМР та поліклініки №1 КП "Лікарня №1" ЖМР.

Читайте також: Як отримати «Доступні ліки» у 2024 році?

За результатами перевірки зафіксовано: з 7 перевірених аптечних мереж порушень з відпуску рецептурних лікарських засобів не було, всі дотрималися відповідних правил.

Начальником Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Житомирській області Ольгою Янович під час комунікативної роботи було з'ясовано ситуацію щодо дотримання правил виписування рецептів лікарями.

«Отримано інформацію від завідувача аптеки про те, що лікарі Психоневрологічного диспансеру не виписують електронні (паперові) рецепти на психотропні лікарські засоби (нейролептики, транквілізатори), а надають лист призначень довільної форми.

Фармацевтичними працівниками проводиться роз'яснення пацієнтам щодо правил відпуску рецептурних лікарських засобів, але пацієнти висловлюють обурення і незадоволення через невідпущення ліків в аптечному закладі», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Де на Житомирщині працюють центри антирабічної допомоги,— АДРЕСИ

Особливу увагу під час моніторингу вкотре було приділено питанню створення умов для доступності особам з інвалідністю та маломобільним групам населення до приміщень аптечних закладів. Було зафіксовано відсутність пандусу в аптеці, що розташована на території міської Лікарні №1.

Також виявлено, що деякі перевірені аптеки мають неналежний (неробочий) стан підйомника, призначеного для осіб з інвалідністю. Тобто не всі суб’єкти господарювання вжили відповідних заходів щодо приведення своєї діяльності у відповідність із Ліцензійними умовами, затвердженими Постановою КМУ від 30.11.2016 № 929. Проведено роз’яснювальну роботу щодо забезпечення умов і виконання п.165 Постанови №929.

Читайте також: Пацієнтам Житомирського онкодиспансеру продають ліки без рецепту – Держлікслужба

"Також констатуємо, що в аптеках, які розташовані на території лікувально-профілактичних закладів м. Житомира, укладені договори про реімбурсацію відповідно до Порядку укладання і виконання Постанови 1362 від 22.12.2023", - розповідають у Держлікслужбі у Житомирській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Держлікслужба #аптеки #інклюзія #новини житомира #новини житомирщини #інклюзивність #перевірка #пеервірка Держлікслужби
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...