• Головна
  • Житомирщина підіймається у рейтингу областей України за показниками спортивних досягнень
09:05, 14 вересня 2013 р.

Житомирщина підіймається у рейтингу областей України за показниками спортивних досягнень

З перших днів роботи Уряд на основі стабілізації економіки поетапно забезпечував підвищення соціальних стандартів. Програма проголошених Президентом України В.Ф.Януковичем соціальних ініціатив є логічним продовженням соціальної політики, яку проводить нинішня влада. 

Реалізація соціальних ініціатив Президента «Діти-майбутнє України» на Житомирщині має гарні результати, у тому числі у площині популяризації у здорового способу життя, залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом. 

З року в рік зростає кількість представників області, які входять до складу національних збірних команд України з олімпійських видів спорту. У 2013 році таких спортсменів 59 осіб, у 2012 році їх було 53.

У 2012 році область вперше мала одразу 5 учасників Олімпійських ігор у Лондоні (триатлон, легка атлетика, велоспорт, вільна боротьба) і вперше в історії Житомирщини спортсменом області здобуто олімпійську медаль: срібну нагороду у вільної боротьбі (Валерій Андрійцев, м. Малин).

Саме перемоги представників області на змаганнях найвищого рівня та можливість участі у заходах календарного плану обумовлюють суттєве зростання інтересу дітей до занять спортом. 

На сьогодні серед спортсменів області – чемпіони України з цілого ряду видів спорту. Житомирщина має представників та кандидатів на усіх без виключення спортивних змаганнях найвищого, світового рівня, чого не було протягом кількох олімпійських циклів:

- на Всесвітніх іграх 2013 року в Колумбії (спортивна аеробіка);

- на Дефлімпійських іграх 2013 року (волейбол), за підсумками яких наша область має 8 чемпіонів. 

В області готуються кандидати на участь у Юнацьких літніх олімпійських іграх 2014 року з легкої атлетики та в Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро 2016 року з триатлону, легкої атлетики, боротьби вільної.

Згідно з Програмою в області встановлено та у повному обсязі фінансується виплата стипендій провідним спортсменам. Видатки обласного бюджету на вказані цілі у 2013 році складають 600 тис.грн. Стипендії отримують 50 кращих спортсменів Житомирщини.

Крім того, в області встановлено та фінансується у повному обсязі згідно з Програмою виплата матеріальних винагород спортсменам і тренерам за кожне призове місце на офіційних чемпіонатах України та міжнародних змаганнях. Протягом січня-вересня 2013 році таку винагороду отримали 150 спортсменів і тренерів.

За рахунок обласного бюджету надається підтримка на проведення заходів обласного відділення Національного олімпійського комітету та обласних організацій фізкультурно-спортивних товариств. Вказані цілі профінансовані у 2013 році у повному обсязі.

У рейтингу областей України за показниками розвитку спорту вищих досягнень Житомирська область у 2012 році піднялася на 18 місце у порівнянні з 21 місцем у 2011 році. У 2009-2010 роках Житомирщина за цим показником посідала 24-25 позицію.

За інформацією департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...