• Головна
  • Туристичні агенства України пропонують відвідати Фестиваль Деруна у Коростені
фестиваль
08:13, 14 вересня 2013 р.

Туристичні агенства України пропонують відвідати Фестиваль Деруна у Коростені

фестиваль

14 вересня у Коростені вкотре пройде Фестиваль дерунів, що вже став невід’ємним атрибутом осені. Тепер важко і уявити собі вересень без цього веселого, яскравого святкування, завдяки якому про Коростень дізнались не лише в Україні, а й за її межами: за роки проведення фестивалю його відвідали гості з Польщі, Білорусі, Росії, Великої Британії, Норвегії, Швеції, Молдови, Грузії, Америки, Канади та Австралії. Справді, Коростеню є чим пишатись, адже в усій області, та й у регіоні, навряд чи проводиться ще один культурний захід такого рівня.

За п’ять років проведення фестивалю місто відвідали Володимир Литвин, Валентина Семенюк-Самсоненко, Володимир Лавринович, фестиваль висвітлювався національними телеканалами, був спечений дерун вагою у сто вісімнадцять кілограмів, що потрапив до Книги рекордів України. До того ж, цього року разом зі святкуванням Дня деруна, з 11 по 14 вересня, відбудеться ще й всеукраїнський фестиваль «Грай, гармонь». Це художнє дійство, організоване Коростенським міськвиконкомом і Асоціацією гармоністів України, ось вже вчетверте буде проведений виключно за cпонсорські пожертви. За роки проведення фестиваль об’єднав шанувальників гармоні з усієї України.

Також 14 вересня в Коростені відбудеться Всеукраїнський фестиваль історичної реконструкції «Добриня». Слід зазначити, що вже другий раз столиця древлянського краю проводить цей надзвичайно цікавий захід. Цьогоріч у фестивалі беруть участь клуби історичної реконструкції зі всієї України. Коростенців та гостей міста чекають яскраві видовища: історична реконструкція середньовічного обладунку, захоплюючі безкомпромісні поєдинки на мечах, демонстрація середньовічного військового мистецтва.

Фестиваль – це спосіб на всю країну заявити про Коростень, вшанувати традиції і просто гарно провести час. Але  Фестиваль дерунів став приваблювати все більше і більше гостей. Читаючи на веб-форумах захоплені відгуки відвідувачів, починаєш дивитись на своє місто іншими очима. Приїжджаючи до Коростеня, гості свята звертають увагу на ті речі, які ми вже давно перестали помічати і сприймаємо, як рутину. Мимоволі замислюєшся: чи не міг би фестиваль Дерунів стати однією із важливих і помітних туристичних подій осені?

В Інтернеті все частіше можна наштовхнутись на пропозиції туристичних агенцій, що організовують поїздки на наш фестиваль, вартістю від 90 до 250 гривень з людини. В ціну зазвичай входить не лише стандартні проїзд і страховка, а й оглядова екскурсія по парку та до об’єкту «Скеля». Про зростаючу популярність свята свідчить і збільшення чисельності відвідувачів: в перший рік проведення, за приблизними оцінками, на фестиваль завітало понад 5 тисяч людей, а у минулому році – більше 10 тисяч. Хоча ці підрахунки є дуже неточними, про зростаючу кількість відвідувачів говорить і ажіотаж навколо пошуку житла на дні проведення свята: за словами працівників готелю «Коростень» за тиждень до цьогорічного фестивалю незаброньованими лишилось дуже мало номерів, а в дні святкування, як свідчить досвід попередніх років, заселеними будуть усі, більше того, у ці дні бажаючих зняти кімнату буде більше, ніж кількість місць. Така ж ситуація спостерігається і в інших закладах міста, що здають кімнати. Крім того, багато відвідувачів, що приїжджають автобусними турами, зацікавлені лишитися в місті на ніч, оскільки одноденний тур обмежує час перебування на фестивалі. У зв’язку з цим багато гостей цікавились можливістю оренди садиб або житла поденно. Усе це говорить про те, що наше місто є привабливим для туристів і має потенціал для зростання в цьому напрямку.

Для багатьох коростенців Фестиваль дерунів є не лише чудовою можливістю розважитись, але і трохи заробити, що підтверджує збільшення кількості торгових точок. На першому фестивалі було лише 40 точок продажу дерунів та інших страв, тепер їх число виросло втричі – до 120. Ті, хто брали участь у фестивалі в перші роки, лишаються активними учасниками свята і надалі і залучають до участі своїх родичів та друзів. З цього року, щоб мати можливість торгувати на фестивалі, підприємець, або організація повинні будуть заплатити 200 гривень: таким чином організатори намагаються зробити фестиваль самоокупним, що переводить свято у категорію фестивалю-ярмарку. На даному етапі цей крок можна назвати досить доцільним, адже за ці п’ять років фестиваль став помітною подією, що приваблює все більше і більше туристів.

Питання розвитку міста, як туристичного центру, було піднято ще під час розробки стратегічного плану розвитку на 2006-2014 роки, що свідчить про націленість місцевої влади на роботу в даному напрямку. Крім того, в місті періодично започатковують нові проекти, націлені на розвиток сфери обслуговування. Приміром, на цьогорічному Фестивалі дерунів має з’явитися перше в місті Арт-Кафе. Формат тематичних концептуальних закладів поки що є новим для Коростеня, проте на сьогоднішній день арт-кафе крім смачного частування, пропонують майданчик для зустрічей та спілкування і користуються усе більшою популярністю.

Думки ж коростенців, щодо туристичної привабливості міста розділились. Згідно з опитуванням проведеним на одному із коростенських сайтів фактично 50% вважають, що Коростень має туристичне майбутнє, інша половина впевнена, що факторами, які не дадуть місту розвиватись у цьому напрямку є чорнобильська зона і наявність забруднюючих заводів на території міста.

Та не зважаючи на усі труднощі, практика показує, що заходи, подібні Фестивалю дерунів у Коростені, орієнтовані на українську культуру і звичаї, знаходять своїх шанувальників. Прикладами успішних етно-фестивалів можна назвати Великий Слобожанський ярмарок у Харкові, фестиваль борщу «Борщ'їв» на Тернопільщині та, звісно, всім відомий Сорочинський ярмарок на Полтавщині. Щороку їх відвідують тисячі людей, адже саме такі заходи дають можливість відчути, що ми – самобутня нація з унікальними культурою та звичаями гостинності. Щоб розвиватись, потрібно мати амбіції, а Коростень вже заявив про себе, як перспективний туристичний маршрут, здобувши перемогу в обласному турі Всеукраїнського конкурсу «Сім чудесних маршрутів України». Звісно, багато чого ще потрібно зробити, але Фестиваль дерунів, без сумніву, перспективний захід, що має майбутнє.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...