семінар-лекція
09:42, 16 вересня 2013 р.
Житомирським студентам розповідали про вільну торгівлю з ЄС
семінар-лекція
13 вересня у конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка Міністерство економічного розвитку та торгівлі України за підтримки проекту Програми розвитку ООН «Сприяння розвитку міжнародної торгівлі в Україні» провело семінар-лекцію для студентів та викладачів університету на тему «Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС: нові можливості та виклики».
Захід відбувся у рамках кампанії з інформування ділових кіл та громадськості стосовно положень Угоди між Україною та ЄС про зону вільної торгівлі та можливих наслідків її впровадження як на центральному, так і на регіональному рівнях. Семінар мав на меті покращити розуміння положень Угоди та сприяти фаховій підготовці викладачів та студентів з широкого кола питань імплементації угоди з Європейським Союзом.
Відкрила семінар-лекцію вітальною промовою проректор з наукової роботи ЖДУ імені Івана Франка Наталія Сейко. «Сьогодні університет має понад 30 угод з вузами закордонних країн, і не лише ЄС. Студенти-франківці зацікавленні в отриманні подібної інформації», - зазначила проректор з наукової роботи університету. Також Наталія Сейко запросила присутніх до діалогу, активної співпраці та висловила сподівання, що зустріч буде ефективною і для гостей, і для студентів та викладачів ЖДУ імені Івана Франка.
Від імені програми розвитку ООН привітала студентів та викладачів ЖДУ імені Івана Франка Ірина Кобута - керівник проекту «Сприяння розвитку міжнародної торгівлі» ПРООН. «Протягом 2012-2013 року за підтримки нашого проекту і за участі Міністерства економічного розвитку та торгівлі було проведено і організовано 14 семінарів, зокрема з інформування бізнесу щодо угоди у 8 регіонах України. Програми розвитку ООН «Сприяння розвитку міжнародної торгівлі в Україні» із задоволенням підтримала ідею Міністерства економічного розвитку та торгівлі і допомогла в організації семінару-лекції для викладачів та студентів ЖДУ імені Івана Франка», - зазначила Ірина Кобута.
Далі максимально коротко і стисло про базові речі нової угоди з ЄС три сесії по 45 хвилин читав для аудиторії Валерій Пятницький -Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції, заступник глави делегації України для участі у переговорах з Європейським Союзом щодо укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, керівник робочої групи з питань створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. У ході першої сесії Валерій Пятницький проаналізував практичні аспекти Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС (ЗВТ+). Під час другої – ознайомив слухачів з її змістом та положеннями. Третя сесія була цікава для дослідників-магістрантів, оскільки була присвячена можливим економічним наслідкам для різних секторів економіки від зміни торгівельного режиму між Україною та ЄС у короткостроковій та довгостроковій перспективі.
Варто наголосити, що гості забезпечили кожного учасника семінару-лекції відповідними роздатково-інформативними матеріалами, а також передали до бібліотеки університету цінні книги з основних правил світової організації торгівлі: практичний посібник «Система світової торгівлі» та книжку із Серії «Осика» Валерія Пятницького «Світова організація торгівлі».
Семінар завершився жвавим обговоренням можливих економічних наслідків від зміни торговельного режиму між Україною та ЄС. Низка запитань пролунала з уст викладачів університету, зокрема керівника Центру європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України ЖДУ імені Івана Франка Миколи Кордона та завідувача кафедри філософії університету Миколи Козловця.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:50
11 жовтня
16:30
11 жовтня
11:14
11 жовтня
11:00
11 жовтня
08:00
11 жовтня
15:49
7 жовтня
12:00
7 жовтня
Оголошення
16:23, 2 жовтня
7
23:32, 7 жовтня
16:11, 2 жовтня
100
21:59, 6 жовтня
24
live comments feed...