фото
12:26, 17 вересня 2013 р.
У Житомирі з японською делегацією успішно спілкувалися на артмові
фото
13 вересня 2013 року у Навчально-науковому інституті філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка презентували експозицію художніх праць професійних митців та вихованців студії «Артсело», серед яких є роботи японських і американських авторів, «Артмова – засіб міжкультурної комунікації».
Організаторами заходу виступили кафедра слов’янських і германських мов ННІ філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка та Молодіжна громадська організація «Арт-село». Про це повідомляє прес-центр закладу.
У презентації взяли участь гості Житомира, які вкотре приїхали з різних міст Японії для здійснення місії благодійної організації «Чорнобиль – Тюбу». Варто зауважити, що цього разу до складу японської делегації увійшли й жителі міста Мінамі-Сома (префектура Фукусіма), яке у березні 2011 року постраждало від аварії на Першій Фукусімській АЕС.
«ЖДУ імені Івана Франка – це той навчальний заклад, що намагається налагодити взаєморозуміння між людьми, а студенти-філологи та їхні викладачі кафедри слов’янських і германських мов покликані своєю професійною діяльністю встановлювати успішну комунікацію між людьми, незважаючи на мовні відмінності. Російська, польська, чеська (слов’янські) й англійська та німецька (германські) мови, знання яких мають змогу отримати студенти, є гарантією порозуміння у багатомовній аудиторії», – зазначила під час відкриття експозиції завідувач кафедри слов’янських і германських мов ЖДУ імені Івана Франка Тетяна Недашківська.
«Мова мистецтва, якою володіють майстри й оволодівають майбутні художники, не потребує перекладу, вона зачіпає найтонші струни людської натури, душевно й духовно формує людину. Спілкування на емоційному рівні є максимально зручним, оскільки формує спільні враження у різних людей, представників усіх народів», – переконливо додала керівник студії та громадської організації «Арт-село» художник Олена Гузенко.
Ось чому ідея співробітництва між професіоналами, які займаються лінгвістикою, та професіоналами, які натхненні образотворчим мистецтвом, втілена у проекті «Артмова – засіб міжкультурної комунікації». Ідеї молодіжної громадської організації, її доброчинна робота, виховання художнього погляду на світ у небайдужих дітей і дорослих активніше розповсюджуватимуться завдяки підтримці юними філологами-франківцями, які поширюватимуть гуманістичні думки різними мовами.
Під час міжкультурного заходу юні художники та студенти ЖДУ імені Івана Франка вручили делегації з Японії подарунки, створені власними творчими руками. Серед них – вишиті серветки та набори листівок «Житомир: новий погляд в історію».
Викликали захоплення у гостей із Японії щирі та душевні колективні «малюнки дружби», які пестуванці художньої студії «Арт-село» подарували для волонтерів організації «Чорнобиль – Тюбу» Нічіє Сан та Нічіє Чжина. Проте найбільше потішив гостей з країни вранішнього сонця восьмирічний художник Олексій Юхимов, який продемонстрував свої знання японської мови.
«Сьогодні ми відчули тепло ваших сердець, яке ми охоче передамо усім жителям Мінамі-Сома. Хочеться, щоб наша дружба тривала довго», - сказав один із волонтерів з Японії.
Завершення презентації виставки, яка оселилася в коридорах ЖДУ імені Івана Франка ще 1 вересня, колективним фото на згадку не поставило крапку у проекті «Артмова – засіб міжкультурної комунікації». Воно лише започаткувало співпрацю зовсім різних людей із зовсім різними інтересами: акцію збору коштів на реконструкцію перлини Житомира – Музею космонавтики ім. С. П. Корольова.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
15:40
4 жовтня
Оголошення
11:25, Сьогодні
05:44, 27 вересня
17:13, 25 вересня
4
12:44, 30 вересня
2
live comments feed...