• Головна
  • На Житомирщині ліки для гіпертоніків доступні лише за рецептом
на здоров'я
15:46, 17 вересня 2013 р.

На Житомирщині ліки для гіпертоніків доступні лише за рецептом

на здоров'я

У Житомирі продовжується впровадження пілотного проекту держрегулювання цін на ліки для людей з гіпертонічною хворобою. Проект реалізують у всіх регіонах України, в тому числі і в нашій області.Вже більше року цей проект все тісніше увійшов в життя гіпертоніків. Та не зважаючи на всі переваги і знижки одне "але" хвилює житомирян...

Нещодавно кореспонденту сайту поскаржились відвідувачі аптеки, що ліки для гіпертоніків хоч і доступніші, але купувати їх можна лише за рецептом. І на власні очі побачили, що необхідні препарати для чоловіка одна з відвідувачок так і не змогла придбати у відомій сітці аптек Житомира. Їй запропонували звичайний засіб для серця. Звичайно ж жінку це обурило: "А якщо людині стане зле на вулиці, їй що спочатку за рецептом йти?..як так!?.."

Лікарі ж у цьому питанні одностайні. Від старту проектулікування сталоконтрольованим.Заразлікарськіпрепаратикардіологічноїгрупипродаються тількиза рецептами,а значить,пацієнтикупують ліки,призначені лікарем,а неза порадою сусідки.Зарецептомгіпертонікамдоведеться звертатисяраз на місяць,так щолікар принеобхідностізможевідкоригуватидозу,кратність застосуванняабо замінитипрепарат.Це робитьлікування ефективнішим,вважаютьмедики.

Довідка:
В Україні зареєстровано понад12 млнхворих на артеріальну гіпертонію,щостановить 32% дорослогонаселення.Цяхвороба виявляєтьсяу мільйоналюдейна рік.Щорічноу50-55тисяч осібвиникаєінфарктміокарда, у105-110тисяч -інсульти.66,3% випадків смертінастає внаслідокхвороб системикровообігу.Ускладненнягіпертонічноїхворобизабираютьбільшелюдськихжиттів,ніж рак,СНІДі туберкульозразомузяті.

Людей з високим тиском у 3-4 рази частіше розвивається ішемійна хвороба серця , в 7 разів частіше - порушення мозкового кровообігу. При цьому тільки 60 % гіпертоніків знають про свою хворобу. І тільки 40 % йдуть до лікаря , і їм призначається лікування , але лише 15 % продовжують лікуватися більше року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...