• Головна
  • Відкриття в Коростені медичної «Клініки - дружньої до молоді»
17:00, 26 січня 2011 р.

Відкриття в Коростені медичної «Клініки - дружньої до молоді»

У нашому суспільстві, як і у державі, дуже багато проблем. Одна з найважливіших - здоров'я. Вирішальним чинником для його збереження є профілактика захворювань, підвищення рівня інформованості, виховання свідомого ставлення до свого життя.

Різке погіршення здоров'я молоді в останній час, зниження її соціального стану - проблема №1 для працівників охорони здоров'я. Адже саме молодь визначає майбутнє суспільства та нашої держави. Соціальна значимість здоров'я дітей, зокрема підліткового віку, зумовлена тим, що вони становлять репродуктивний, інтелектуальний, економічний, соціальний, політичний і культурний потенціал суспільства.

Всі ми хочемо бачити своїх дітей здоровими, щасливими і усміхненими. Щоб допомогти молодим людям нашого міста Коростень та району зберегти здоров'я, навчити їх вирішувати свої проблеми за допомогою кваліфікованих спеціалістів, і в майбутньому мати можливість народжувати здорових дітей, дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та медичні працівники міста організували «Клініку, дружню до молоді», яку 26 січня було відкрито у приміщенні міської дитячої поліклініки.

Перспективи і напрямки роботи колективу клініки - популяризація безпечної поведінки та здорового способу життя, особливо серед «дітей вулиці» і осіб з неблагополучних сімей.

Для молоді характерне прагнення до ризику, всього нового та невідомого, в тому числі, й до експериментів з наркотиками, алкоголем, раннім початком статевих стосунків. Все це негативно впливає на здоров'я та викликає низку соціальних проблем.

Батьки, в основному, піклуються вдень про те, як заробити гроші на «хліб насущний», а увечері - як цей «хліб насущний» приготувати, а наші діти ростуть на вулиці, їхню свідомість формують такі ж недосвідчені однолітки.

Більше 70 % підлітків мають ознаки психологічної та соціальної дезадаптації, що призводить до труднощів у засвоєнні базової навчальної програми, погіршення стосунків у сім'ї та за її межами; спостерігається значне зростання соціально детермінованих захворювань, кризових станів, суїцидів (спроб самогубства), залежних форм поведінки. Це пов'язано теж із складною соціально-економічною ситуацією в Україні, а ще - відсутністю моделі медичної та психосоціальної допомоги.

У центрі проводитимуться тренінги і надаватимуться консультації з профілактики ВІЛ/СНІДу, хвороб, що передаються статевим шляхом, небажаної вагітності, ризикової поведінки.

Зупинити поширення ВІЛ / СНІДу буде неможливо, доки нам не вдасться досягти такого рівня профілактичної освіти підлітків, який дозволив би захистити їх від впливу негативних явищ.

«Клініка, дружня до молоді» (КДМ) не є альтернативою і не повинна замінювати підліткову службу дитячої поліклініки. Вони доповнюють одна одну для досягнення єдиної мети - забезпечення здоров'я молодого покоління.

Цільова група клініки - підлітки, віком від 14 до 18 років, та молодь віком до 24 років. Це пов'язано з психологічними особливостями цієї групи, а саме: відсутністю у них навичок самостійного звернення за допомогою, матеріальною і психологічною залежністю від батьків, відчуттям недовіри до дорослих, відсутністю відповідального ставлення до свого здоров'я. Клієнтами клініки, крім підлітків і молоді, також є батьки, родичі, опікуни та спеціалісти закладів, що працюють з молоддю.

«Клініка» співпрацюватиме із громадськими та релігійними організаціями, кримінальною міліцією, допомагатиме усім, у кого виникають проблеми у процесі подорослішання.

Принципи роботи клініки:

Новий лікувальний заклад буде надавати медичну допомогу підліткам та молодим людям на основі дружнього, доброзичливого підходу до молоді, рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров'я, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), основними принципами якого є добровільність, доброзичливість, анонімність та гуманна лікарська підтримка кожного відвідувача.

Анонімність- етичний принцип, у відповідності до якого клієнту не потрібно повідомляти паспортні дані і/або адресу. На пацієнта не заводиться ніяка картка, а надаються послуги всіх лікарів. А також передбачений окремий вхід в приміщення.

Добровільність- принцип роботи КДМ, який передбачає створення умов, що приваблюють молодих людей до самостійного, свідомого звернення до фахівців.

Доброзичливість- принцип роботи КДМ, який дає можливість молодій людині одержати послугу з максимальною прихильністю персоналу, котрий добре знає особливості підліткового віку, керується ними в роботі, з розумінням сприймає особисті думки та погляди молодої людини.

Доступність - принцип роботи КДМ, який передбачає надання молодій особі реальної можливості одержати медико – психо - соціальні послуги, доступні не лише завдяки простій процедурі звернення, наявності різноманітних інформаційних матеріалів, а й завдяки безоплатності або низькій ціні.

Особливістю роботи «Клініки» є командна співпраця її фахівців, що є запорукою якісного надання відповідної допомоги. Ефективність роботи в значній мірі визначається правильним підбором і навчанням персоналу (в т.ч. середнього медичного). Весь персонал «Клініки» пройшов навчання з надання «дружніх послуг» для молоді та оволодів необхідними практичними навиками роботи.

В «Клініці» працюватимуть такі спеціалісти, як підлітковий лікар, дерматовенеролог, гінеколог та психолог.

Працюватиме телефон довіри (психолог та гінеколог).

Потрапити на прийом до спеціаліста клініки дуже просто - прийшовши в будь-який зручний час, або записатись до лікаря за телефоном. Також у приміщенні дорослої поліклініки є скринька довіри, за допомогою якої можна внести свої пропозиції та побажання.

Подібні заклади вже діють в містах Житомир, Новоград-Волинський, с. Станишівка Житомирського району.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
Кілька місяців поспіль боровся за власне життя після тяжкого поранення під Бахмутом: на Житомирщині попрощалися з Героєм
ВІЙНА
Війна забрала життя випускника Поліського університету Андрія Рогальського
ПОЛІСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На Житомирщині з працівниками одного з підприємств говорили про переваги задекларованої праці
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ
У Коростені провели перші операції на хребті за допомогою сучасного рентген апарату С-дуга
ЖИТТЄВА ІСТОРІЯ
Оголошення
live comments feed...