13:41, 19 вересня 2013 р.
У Коростені кожне четверте розлучення через алкоголізм
З початку цього року аж 316 пар, що живуть у Коростені, прийняли рішення провести решту свого життя разом. Вони написали заяви до ДРАЦСу, замовили ресторан, тамаду, вона купила сукню, він купив костюм, і от, у призначений день, взявши з собою паспорти та квитанцію про сплату держмита, вони постали перед ведучою церемонії розпису у ДРАЦСі, своїми батьками, друзями, родичами з іншого кінця країни, яких запросили, щоб вони не образились, аби перед людьми і державою урочисто пообіцяти, що ніщо: ні старість, ні хвороби, ні економічна криза, ні зла теща, і на крихточку не применшать їх вічного кохання. А далі гості вітатимуть їх і радісно кричатимуть «гірко», навіть знаючи, що шанси цієї пари розлучитися вже в перші 5 років подружнього життя дуже високі. Про це пише ПроКоростень.
Якщо говорити без жартів, то за той самий період в Коростені розлучилось 213 пар, що дає 67%, а це значить, що розлучається майже двоє з трьох подружжів. Причому шлюби дедалі частіше не витримують і 3-4 років. Розлучаються переважно люди віком до 30. Серед причин розлучень найчастіше вказують на невирішені житлові та матеріальні проблеми, морально-психологічні аспекти, а кожна четверта пара розлучається через алкоголізм.
Однією з основних причин розлучень також називають непідготовленість молодих людей до сімейного життя. Начальниця Коростенського ДРАЦСу Галина Григорівна Жиліна зазначає, що за її спостереженнями коростенці одружуються досить рано: для дівчат це приблизно 20 років, а для хлопців 22. Крім того, доволі великою є кількість шлюбів, що укладаються до досягнення повноліття, при наявності рішення суду про надання права на шлюб особам, що досягли 16-річного віку. Одружитись до досягнення шлюбного віку має право особа, що має для цього поважні підстави, зазвичай це очікування дитини. Звісно, для молодої людини, що сама ще кілька днів тому сама була дитиною, дуже важко брати на себе таку відповідальність, як піклування про сім’ю.
Пізній шлюб – ознака високорозвиненого суспільства?
Середній вік для першого шлюбу в Україні складає 23 роки. Схожа статистика в Росії і Білорусі: відповідно 23 і 24 роки, але цей вік – наймолодший серед усіх країн Європи. Приміром в Австрії середній вік при вступі у перший шлюб – 33 роки, в Норвегії, Франції, Італії та Британії – 30, в США та Канаді відповідно 26 та 28 років (дані сайту Інституту демографії НДУ «Вища школа економіки», «Демоскоп weekly»). З іншого боку, у країнах, що розвиваються, спостерігається тенденція до ранніх шлюбів, наприклад, середній вік нареченої на Філіппінах – 19 років, на Мальдівах – 18, а в більшості країн Африки – 20 і молодше.
Середній вік вступу до шлюбу сильно обумовлений традиціями, проте на нього впливають і соціально-економічні чинники. Загальна тенденція до збільшенні середнього шлюбного віку викликана більш вільним, порівняно з минулим, доступом жінок до вищої освіти та зайнятістю жінок на ринку праці. Цей процес знаходить своє відображення і в українському законодавстві: ще в минулому році шлюбний вік для жінок становив 17 років та за рішенням суду могло бути надано право на шлюб особам, що досягли 14 років, якщо було встановлено, що це відповідає її інтересам, тепер шлюбний вік для жінок і чоловіків в Україні становить 18 років, а шлюб за рішенням суду можна укласти з 16 років.
Секрет щасливого шлюбу
Враховуючи сумну статистику шлюбів, що закінчуються розлученням, замислюєшся, чи взагалі потрібно одружуватись. Дослідження ж показують, що одружуватись таки варто: одружені люди більш здорові морально і фізично, вони більше заробляють і більше задоволені життям. Діти, чиї батьки перебувають у шлюбі, більш успішні в дорослому житті. Крім того, нещодавні експерименти показали, що жінки і чоловіки отримують приблизно однакову вигоду від шлюбу, хоч вона і виявляється по-різному. І чоловіки, і жінки, живуть довше, щасливіше, здоровіше і багатше, коли вони одружені. Чоловіки, як правило, отримують більше користі для здоров'я, а дружини отримують більше фінансових переваг. До того ж, встановлено, що сімейні люди проживають, в середньому, на сім років довше самотніх.
Пари, які проживають у так званому громадянському шлюбі, пояснюють свій вибір різними причинами. Часто такі пари хочуть перевірити свої відносини та, можливо, не хочуть зв'язувати себе серйозними зобов'язаннями. Буває і так, коли батьки навмисне не хочуть оформляти стосунки, щоб отримати якомога більше пільг і доплат від держави. Самотнім матерям, крім декретних та одноразової допомоги при народженні, держава ще доплачує від 270 до 540 гривень на місяць, в залежності від віку дитини. Такі виплати здійснюються до досягнення дитиною 18 років. Більш рідкісними є випадки, коли свій шлюб не реєструють представники влади, аби приховати своє відношення до бізнесу.
При цьому, ті ж дослідження показують, що цивільний шлюб, що стає все популярнішим, не дає тих самих переваг (фізичне здоров'я, емоційне і фінансове благополуччя), що і зареєстровані стосунки. З точки зору цих переваг, співмешканці більше нагадують одинаків, ніж одружених пар. Це пов'язано зокрема з тим, що співмешканці більш орієнтовані на свою особисту автономію і меншою мірою на добробут свого партнера.
То що ж потрібно робити, щоб зберегти шлюб? Що поєднує пари, ті 33%, хто лишається разом, не зважаючи на усі труднощі, і живе щасливо?
Джена Маккарті, авторка книжок про стосунки і шлюб, в своєму виступі на конференції TED розповіла 8 неочікуваних фактів, що є спільними для більшості щасливих пар. Разом лишаються пари:
Ті, що не зраджують. Досить очевидний пункт, що ще раз нагадує про важливість вірності у сімейних стосунках.
Ті, що не вживають алкогольних напоїв. Без коментарів.
Ті, друзі яких не розлучаються. Виявляється, розлучення – заразне. Це виглядає досить дивно, але статистика показує, що якщо близькі друзі розлучаються, то ваші шанси розлучитись зростають на 75%. Сюди ж можна додати і розлучення батьків, адже це, говорять психологи, утричі збільшує можливість розлучення у майбутньому їхніх дітей. А у малюків, які зростали у повній сім’ї, в дорослому віці розпадається лише один із 20 шлюбів.
Ті, де дружина стрункіша і привабливіша, ніж чоловік. Жінки набагато більше хвилюються через свою зовнішність, чоловікам же важливо мати стосунки з красивими і стрункими жінками. Тобто дівчині не обов’язково бути дуже худою, щоб бути щасливою, - варто лише бути худішою свого чоловіка. Ну або відгодувати його до потрібних розмірів J
Ті, хто зосереджуються на позитивних сторонах. Оптимізм доречний завжди.
Ті, де чоловіки допомагають з веденням домашнього господарства. Чим більше чоловік допомагає дружині по господарству, тим більше він їй подобається, і, як результат, тим кращими є їх стосунки.
Ті, які віддають перевагу фільмам жахів, а не мелодраматичним комедіям. Дивлячись на щасливі пари на екрані, люди підсвідомо порівнюють себе з ними, і це може виставляти їх стосунки в невигідному світлі. З іншого боку, після перегляду фільму жахів, реальне життя може здатись досить непоганим.
Ті, які виглядають щасливими. Посмішка – нічого нам не коштує, але так багато дає. Усміхнене обличчя партнера знижує рівень тривожності і стресу, що автоматично покращує стосунки подружжя.
Отже, збереження шлюбу – це важка праця, що вимагає терпіння, працелюбства, поступливості та бажання піти на зустріч, але ці зусилля виправдовують себе, адже щасливе сімейне життя – запорука вашого здоров’я, достатку і благополуччя ваших дітей.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
15:40
4 жовтня
10:31
4 жовтня
08:00
4 жовтня
Оголошення
16:22, 26 вересня
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
13:07, 25 вересня
09:12, 29 вересня
live comments feed...