• Головна
  • Податковий кодекс – працюємо в нових умовах
13:00, 31 січня 2011 р.

Податковий кодекс – працюємо в нових умовах

 Саме під такою назвою 28 січня в приміщенні державної податкової адміністрації Житомирської області відбувся кущовий семінар для представниками бізнес-кіл Житомирщини, керівників і бухгалтерів установ і організацій області. Семінар організований за ініціативи Житомирської обласної державної адміністрації, державної податкової адміністрації у Житомирській області, територіального відділення Асоціації платників податків України у Житомирській області і присвячений він одному із головних державних завдань: забезпечення взаєморозуміння між контролюючими органами та суб'єктами господарювання, яке є основою нового Податкового кодексу України. Перед початком семінару заступник голови Житомирської ОДА Ігор Орлов та заступник голови ДПА у Житомирській області Галина Власюк провели брифінг для журналістів.

 Модератором засідання виступив І.В.Орлов. В своєму вступному слові він зазначив, що прийнятий 02 грудня 2010 року Податковий кодекс є результатом компромісів між державою, політичною елітою, громадянським суспільством та бізнес-структурами: «Недаремно, у народі Податковий кодекс охрестили Економічною конституцією держави. І з цим твердженням не можливо не погодитися, тому що саме цей документ нарешті об’єднав усе багатогранне податкове законодавство в єдиний закон.
А для того, щоб довести до відома громадськості нові норми законодавства, більшість положень якого уже набрали чинності з 1 січня 2011 року, представники контролюючих органів налагоджують зворотній зв’язок з громадськістю. У ролі ж головних консультантів з роз’яснення та доведення до відома платників податків усіх новацій Податкового кодексу, особливостей його застосування виступають працівники податкових органів».

  Заступник голови Житомирської ОДА запросив до слова Наталію Зубрицьку – заступника голови Ради територіального відділення Всеукраїнської громадської організації Асоціації платників податків України у Житомирській області. Вона звернула увагу учасників семінару на цілях та завданнях, що стоять перед АППУ. Акцентувала їх увагу на тому, що ця організація створена з метою захисту законних економічних, соціальних та інших прав та інтересів членів Асоціації. Обласне територіальне відділення було створено 03 грудня минулого року, нині в усіх районах області створюються місцеві відділення. Н.В.Зубрицька запропонувала усім бажаючим платникам податків в разі їх зацікавленості вступати до територіального відділення Всеукраїнської громадської організації Асоціації платників податків України у Житомирській області.

Відповідно до програми семінару перед присутніми виступила прокурор відділу майнових та інших прав, свобод громадян та інтересів держави прокуратури Житомирської області Ольга Чорна, в своєму виступі вона зупинилась на питаннях здійснення прокурорського нагляду, як вищого нагляду за додержанням і правильним застосуванням законів, у тому числі законів податкових, а суб’єктами діяльності прокурського нагляду можуть виступати, як несумлінні платники податків, так і представники контролюючих органів.
 Далі до слова були запрошені фахівці державної податкової адміністрації у Житомирській області.
Завідувач сектору масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Житомирській області Надія Шевченко акцентувала увагу учасників семінару на змінах податкового законодавства в зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України.
Заступник начальника управління оподаткування юридичних осіб ДПА у Житомирській області Оксана Малець доповіла про особливості справляння податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України.
Заступник начальника управління податкового контролю юридичних осіб ДПА у Житомирській області Ірина Литвиненко зупинила увагу присутніх на новаціях, що стосуються проведення податкових перевірок, розказала про їх види, порядок проведення та штрафні санкції, встановлені у разі виявлених в ході перевірок порушень.

Завідувач сектором апеляції ДПА у Житомирській області Тетяна Борисюк в своєму виступі зупинилась на питаннях щодо нового порядку апеляційного оскарження з врахування норм Податкового кодексу.
Податківці відповіли на численні запитання платників податків.

 

ДПА у Житомирській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...