• Головна
  • Юлія Єлістратова: Сьогодні за кордоном спортом цікавляться набагато більше і вболівальники, і спонсори
інтерв'ю
14:38, 30 вересня 2013 р.

Юлія Єлістратова: Сьогодні за кордоном спортом цікавляться набагато більше і вболівальники, і спонсори

інтерв'ю

Житомирянка Юлія Єлістратована сьогодні є однією з найсильніших триатлеток в Україні. Вона входить в сотню найкращих в світі і останні роки успішно представляє своє місто та Україну на європейському і світовому рівнях.

Юля вже давно підкорила симпатії вболівальників триатлону в Європі, США, Азії і Японії. Дехто з них навіть приїздить повболівати за нашу спортсменку в інші країни.

В соціальній мережі Facebook житомирянка вже давно вичерпала ліміт в 5000 друзів, і має ще чималу армію підписників. Така популярність житомирської триатлетки серед закордонних вболівальників не лишили без уваги і закордонні кампанії. Спонсорами Юлії Єлістратової сьогодні є такі відомі бренди як Champion System, Spiuk, Sponser, Europium, Garmin, sailfish, Detec, CEP, ЦиклON.

Про особливості закордонного та вітчизняного спонсорства і вболівання, житомирська триатлетка Юлія Єлістртова розповіла «Спортивному Житомиру».

- Виходить, що сьогодні закордоном  тебе знають більше, ніж в Україні. Чому так?

- Мене вдома теж добре знають. Просто закордоном спорт шалено популярний. Практично кожен чимось займається, не лише спортсмени. Просто для себе – бігають, плавають, ходять до спортзали. Навіть якщо на роботі потрібно бути на 7 чи 8 ранку – це не проблема. Люди йдуть в басейн на 5.30. Вони завжди знаходять час на спорт – зранку, в обід чи звечора. Особливо це поширено в Австралії та Америці.

При цьому, люди захоплюються професійними спортсменами і намагаються їм допомагати. На змагання приходить багато вболівальників. Увагу привертають будь-які серйозні змагання.

На олімпіаді в Лондоні я прийшла подивитись чоловічий старт, але через величезний натовп це було просто нереально зробити. Хоча я потрапила в десятий ряд, але переді мною була стіна вболівальників. Не менше людей збирається і на етапах кубку/ чемпіонату світу/Європи.

На змагання в Тисойварош з’їжджається практично половина Венгрії. Там працюють навіть аніматори з дітьми. Але найбільше люблять повболівати за триатлоністів в Германії, Австрії, США.

- Правда, що вболівальники приїздять підтримати тебе на змагання в інші країни?

- Рідко, але трапляється. Якось японці приїздили подивитись на мої старти. Але вони більше друзі, ніж фани. Закордоном практикується «Хомстей», коли приїздиш на змагання і поселяєшся в сім’ї. За декілька днів, поки ти там живеш, зближуєшся із сім’єю, починаєш товаришувати.

Так само було і з моїми японськими друзями.

- Виходить, в Україні спорт менш популярний, а тому не такий цікавий для спонсорів?

- Яскравий приклад — чемпіонат України з триатлону, який влітку відбувся у Житомирі. Читала коментарі - житомирян турбувало лише те, що на декілька годин перекриють одну з центральних вулиць. Інакше змагання взагалі б пройшли непомітними для житомирян.

У всьому світі зараз пішла тенденція проводити змагання з триатлону в центрі міст. Щоб більше людей могли їх побачити, популяризувати цей вид спорту. Наприклад, якщо це Лондон, то спортсмени стартують біля Букінгемського палацу, якщо Сідней - біля Опера-хауз. Перекривають центр, зате на змагання приходить більше людей.

- Хто став твоїм першим спонсором?

- Це був Champion System. Один триатлоніст на початку 2008 року побачив мене і порадив компанії звернути увагу. Спонсори люблять працювати по рекомендації і в Champion System погодились працювати зі мною.

- В чому полягає їх підтримка?

- Якщо говорити про Champion System, то компанія забезпечує мене спортивним одягом, оновлює велосипед. Останній коштує 7-8 тисяч доларів. А його потрібно щороку міняти. Сама я цього зробити не могла б. Крім того, вони запрошують мене на деякі старти і повністю оплачують супутні витрати — проїзд, проживання, харчування.

Багато спонсорів пропонують бонусну систему преміювання за вдалі виступи. Це є безпрограшним варіантом для спонсора і одночасно додатковою мотивацією для спортсмена.

Серйозну підтримку надають клуби. Я зараз виступаю за ЦиклON. Класно, коли з тобою працюють кращі тренери, оточують чудові люди і гідні партнери для тренувань. Коли у команди є своє ім’я, більше фанатів стежать за успіхами, легше залучати спонсорів.

- Що компанії отримують від спортсменів?

- За кордоном все більшу популярність отримує масовий спорт. Проводяться чемпіонати Європи та Світу практично з усіх видів спорту серед аматорів триатлону різних вікових груп. Ці люди - не професійні спортсмени, а справжні фанати спорту. Вони працюють, а тренуються у вільний час (чим і відрізняються від професіоналів). І свої «заощадження» з радістю готові вкласти у поїздки на престижні змагання (завоювати ліцензію на яку їм не завжди просто) і на придбання кращого екіпірування та обладнання. Природно, що всі ці аматори дуже уважно стежать, який вибір робить еліта, прагнуть повторювати за ними. А це вже пряма вигода спонсорам.

За кордоном розвинута підтримка спорту великими компаніями, які не мають прямого відношення до спорту (автовиробники, виробники енергії і палива, банки, бренди годинників, парфумерії і т.д.). Вважається престижним, коли їх продукцію рекламують найсильніші спортсмени.

- Пробувала шукати підтримку в Україні?

- Знайти українського спонсора – це неймовірна удача. Хоча мене підтримує українська «Арена», Навіоника/Garmin та Saucony.

В Україні люди, які вкладають гроші в спорт, поки слабко розуміють, що вони отримають натомість. Тому, мало хто таким взагалі займається.

Інша проблема – багато українських кампаній є закритими. Зв’язуєшся із адміністратором, але до директора інформація про тебе не доходить. Особисто адміністратору це не потрібно, в нього є своя робота. Завтра він взагалі може працювати геть в іншій кампанії. А спеціаліста, який би займався саме цим питанням просто немає.

Часто пишеш заявку в центральний офіс великої міжнародної кампанії, а тебе перенаправляють в їх філію в Україні. Мовляв, зв'язуйтесь з нашим представництвом у вашій країні. В Україні такої філії просто немає. А якщо й є, то вона надто маленька і не може когось підтримувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...