
12:08, 7 лютого
Гортензія її види та вирощування

Фотограф: Pixabay: https://www.pexels.com/ru-ru/photo/414510/
Гортензію вважають окрасою саду чи присадибної ділянки. Вона прекрасно вкомпоновуєттся з більшістю рослин. Отже розглянемо як правильно вибрати для неї ділянку чи грунт.
Різновиди та сорти гортензії.
Ця рослина має багато різних видів, але ж по морозостійкості має лише два:
- Перший вид гортензії це деревоподібна;
- Другий вид гортензія метельчата.
Зазвичай особливої турботи з ними в досвідченого садівника не виникає, якщо ви з ними ще не знайомі то в даній статті ви знайдете дуже прості та доступні відповіді. Перезимовують ці гортензії без спеціального укриття та з легкістю переносить мороз.
Гортензія деревоподібна
Її висота може сягати від 1 метра до 3 метрів. Має велике суцвіття яке квітне на верхівці однорічного пагона. Триває період цвітіння від липня місяця до жовтня місяця. Листовий апарат має довжиною майже 20 сантиметрів, яскраво зеленого забарвлення. Нижній шар листя має злегка зелено блакитний відтінок. Насіннєвий матеріал дозріває повністю в жовтні місяці. Грунт для деревоподібної гортензії потрібен зі слабо кислою реакцією (рН рівня 5,0), також цей вид більш терплячий до наявностей вапна в грунті, ніж інші види гортензії.
Даний вид гортензій вирізняє їх такими якостями:
- Має високу та добру зимостійкість;
- Має активний ріст після зими з сильним морозом;
- Добре вкорінюється живцями.
Вирізняється найпопулярнішими сортами такими як:
- Хілс оф Сноу - має велике суцвіття білого кольору;
- Аннабель - має дуже велике суцвіття білого кольору;
- Грандифлора - також має дуже велике суцвіття білого кольору.

Гортензія волотиста
Форму даний вид має дерева висотою від 2 до 5 метрів. Даний вид має велику популярність серед гортензій. Має здатність без пересаджування рости в одному й тому самому місці до 40 років свого життя. Стебла цієї гортензії деревяніють дуже швидко, тому вона морозостійка. Суцвіття волосистої гортензії досягають до 15 см в діаметрі та мають довжину 25-30 сантиметрів. Суцвіття має біле, кремове, рожеве, червоно пурпурне забарвлення. Тривалість цвітіння триває з липня місяця до кінця жовтня місяця. Грунт полюбляє суглинистий та підвищену кислотність.
Даний вид гортензій вирізняє їх такими якостями:
- Має підвищену стійкістю до морозу;
- Невибаглива в догляді під час вирощування;
- Має велику кількість сортів із різним відтінком суцвіть.
Вирізняється найпопулярнішими сортами такими як:
- Ванілла Фрайз - має пухнасте біло рожеве суцвіття;
- Пінки Вінки - має ніжно червоне суцвіття;
- Лаймлайт - цвітіння починає в осінній період і має суцвіття з пелюстками світло лимонного забарвлення.

Гортензія широколиста
Даний вид гортензій теплолюбна, тому в північній області потребуватиме укриття на зимовий період. Форму та забарвлення гортензія має багато видів. Листовий апарат має насичено зеленого забарвлення яйцеподібної форми. Стебловий апарат першого року має трав'янистий, тому кущ і має не високий рівень морозостійкості. Суцвіття з'являються на минулорічних стеблах, брунька для їх росту закладається в осінній період, і починають вони свій ріст вже в весняний період. Форма суцвіть напів кулястої форми.
Даний вид гортензій вирізняє їх такими якостями:
- Може змінювати своє забарвлення під час процесу цвітіння;
- Витримує не дуже високу морозостійкість до -18 градуса;
- Має великі квітки у суцвітті в діаметра до 3 сантиметрів.
Вирізняється найпопулярнішими сортами такими як:
⦁ Ендлес Саммер, Блюберд, Лойтфоєр,Європа - квітнуть пагони як минулого так і цього року. Вона ремонтантна, перезимовують правда з укриттям.
Як правильно садити гортензію. Термін посадки у відкритий грунт.
У північній області висаджується у весняний період, з квітня місяця до червня місяця. У центральній частині та південній - у весняний період та осінній період, у вересні та листопаді за теплої погоди можна ще садити. У весняний період як правило, висаджується широколиста гортензія, та шо більш теплолюбива. За літній період молодий саджанець добре приживається на новому місці де буде рости і встигає підготуватись до морозу. Якщо Ви придбали саджанець що має закриту кореневу систему, то висаджування можна зробити в літній період адже такі рослини що в контейнері їх можна висаджувати на протязі всього сезону що має теплу погоду.
Вибір місця для посадки гортензії
Ідеальна ділянка з легкою півтінню, щоб в обід з 12 до 15 годин вона не в'янула під палючим променем сонця. В решту дня гортензія має бути гарно освітлена, інакше не буде пишно цвісти.
На надто затемнених ділянках гортензії починають хворіти, зменшуються суцвіття, навіть може загинути.
Місце де буде рости гортензія має бути затишним, щоб не було протягу та не дули га неї холодні вітри. Найкращим місцем стане південна частина будинку, яке буде захищене хоча б однією стіною чи парканом або іншими рослинами. Але прийміть до увагу, що має бути й доступ сонця, щоб не гортензія не була огороджена від її від сонця цілком. Також звертайте увагу на рівність ландшафту, щоб під час поливу вода не збиралась і не застоювалась навколо рослини.
Який має бути грунт під посадку гортензії?
Грунт має бути рихлим за структурою, містити органіку, з нейтральним або трохи кислим рН та мати в складовій дві частини перегною, дві частини листового грунту, та одну торфу і одну піску. Лужні ґрунти можна підкислить, добавити верхового торфу або рекомендується додавати колоїдної сірки. Поряд гортензією не рекомендовано садити дерева чи кущі, що матимуть кореневу яка розміщується більш поверхнево, з проміжком деякого часу вони почнуть боротись одна з одною за вологу з грунту та за корисні речовини. Також потрібно брати до уваги що деякі рослини можуть не переносити лужного грунту вони можуть загинути. Так що сусідство з гортензією потрібно трошки прораховувати кого садити поряд з нею.
Вимога до складової грунту для гортензій:
- Склад має бути поживним;
- Має бути відсутня зайва волога;
- Має бути хороше повітропроникність грунту, що даватиме кореневій отримувати вдосталь кисню;
- Грунт має бути слабо або середньо кислим, бажано в межах діапазону pH 5,5 по кислотності.
Посадка гортензії в грунт:
- Лунка має бути величиною у 2 рази більша ніж коренева система саджанця гортензії.
- У сформованій лунці має бути внесений перегній, грунт, торф, пісок, мінеральне та органічне добриво.
- Відстань між саджанцями гортензії має бути приблизно від 1,5 метри.
- Коренева біля шийки гортензії не заглиблюється.
- Саджанець гортензії після висадки слід ретельно пролити, потім необхідно замульчувати можна корою чи голками хвої.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:20
13 березня
13:45
12 березня
10:00
12 березня
ТОП новини
Оголошення
10:45, 13 березня
1
live comments feed...